Seifertová a Eckertová mají Hustej INTERNET!

Přesně v úterý 11. února na Mezinárodní den Internetové bezpečnosti a vychází pozoruhodná kniha slavné výtvarnice a spisovatelky Lucie Seifertové a nejznámější propagátorky bezpečnějšího internetu Lenky Eckertové nazvaná Hustej INTERNET.


Tato devadesátistránková celobarevná kniha na křídovém papíře má za úkol čtenáře nejen pobavit, ale hlavně jim vtipnou formou poradit a provést je úskalími a nebezpečími, které na dospělé a především na děti číhají na internetu.
Už babičky říkávaly »Co tě nezabije, to tě posílí!« Ovšem takové posílení průšvihem na internetu může mít drsné následky, které mohou končit i sebevraždou, velkou finanční ztrátou, nebo trestním stíháním. „A v tomto prostředí se pohybují i naše děti.


Věřte nebo ne, při listování knížkou Hustej INTERNET se dospělí i jejich děti poučí, jak vyzrát na různé problémy a ještě se všichni pobaví,“ říká o knížce její vydavatel Petr Prchal.
A jak došlo na spolupráci Lenky Eckertové a Lucie Seifertové? „Strašně dlouho jsem sbírala odvahu zvednout telefon a zavolat Lucii. Její legendární leporelo Dějiny udatného českého národa se stalo v naší domácnosti téměř biblí. Nakonec jsem se odhodlala a zavolala jí. Byla jsem velmi mile překvapena, protože Lucii můj nápad okamžitě zaujal a vrhla se na něj,“ přiznává Lenka Eckertová.


„Můj starší syn Toník zrovna dorůstá do věku, kdy ho začíná svět internetu zajímat a v tom mi zavolá Lenka a nabídne mi spolupráci na této knize. Snažila jsem se, co nejvíc pomoct tomuto projektu, protože pro spoustu lidí tato kniha bude jedinou pomocí pří řešení problémů s internetovým nebezpečím. Doufám, že se mi můj vklad do této knihy povedl a že se bude líbit jak dětem, tak jejich rodičům i prarodičům,“ doufá Lucie Seifertová.
Pozoruhodná celobarevná kniha Hustej INTERNET má devadesát stránek na křídovém papíře, má pevnou vazbu a stojí 199 korun.

Foto: www.nakladatelstviprchal.cz