Richard Sacher slaví čtyřicátiny dvakrát

Drtivá většina lidí uspořádá každý rok maximálně jednu oslavu vlastních narozenin. Spisovatel, moderátor a zpěvák Richard Sacher se však rozhodl, že svoje čtyřicátiny zapije dvakrát. „Jsem Brňan žijící v Praze a nechci nikoho nutit, aby za mnou jel dvě stě kilometrů, proto jsem zorganizoval dva večírky,“ prozradil nám oslavenec během prvního mejdanu, který se uskutečnil ve známém brněnském klubu Ponrepo.


Jelikož Richardovi dorazila popřát spousta zpěváků, proměnila se jeho moravská oslava narozenin ve čtyřhodinovou hudební show. Svými písničkami pogratulovali autorovi deseti knih Petr Vlašín ze skupiny Hit-Makers, Daniela Magálová z Moravanky, Alena Bělohoubková, Marie Pojkarová, Eva Michnová, Petr Ševčík, Honza Hlaváček, Lumír Vaníček a mladá rocková kapela Reservoar Dogz.


Na saxofon zahrála brněnská hvězdička Pavlína alias Sexy Saxy, nechyběl ani vítěz reality show Big Brother a zároveň tvář modré limonády Water od Love David »Šrek« Šín. Role moderátorky se skvěle zhostila sympatická Naďa Jandová, jež si nemůže vynachválit Richardovu zatím poslední knihu Trojka. Obří fotografií oslavence obdaroval přední brněnský fotograf Jindra Kepert.


Příjemným zpestřením večera byla ochutnávka limonád Jarritos, které až z Mexika přivezla společnost Front Line, a také Svatojánského likéru od Antonína Žédka. Několik desítek gratulantů dostalo na památku perník od »krále perníků« Pavla Janoše z Pardubic, jenž se pyšní titulem Živnostník roku 2013. Pro změnu české limonády všech možných příchutí věnoval Richardovi a jeho hostům Jaroslav Rác, majitel unikátní brněnské Limotéky.


V závěru pestrého programu vystoupil i Richard Sacher – zazpíval staré české hity Jahody mražený od Jiřího Schelingera, Zrcadlo od Karla Černocha a Já už jdu od Františka Ringo Čecha. Tyto songy doslova zvedly ze židlí návštěvníky, kteří si vzápětí zatancovali pod pódiem.


„Uplynulých deset let pro mě bylo především ve znamení mnoha dramatických životních změn, a tak si to tady dnes skvěle užívám,“ svěřil se nám čerstvý čtyřicátník, jehož druhá oslava bude rovněž veřejná. Uskuteční se v úterý 15. dubna od 20 hodin v pražském klubu Solidní jistota. Vstup je zdarma a návštěvníci se mohou těšit na welcome drink, bohatý program, hvězdné hosty a tombolu!

Foto – Paparac, Jindřich Kepert, www.ponrepo.cz