Radim Jančura ze Student Agency: Můj plat? Mám 160 tisíc hrubého!

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show Radima Jančuru, majitele společnosti Student Agency. „Jak to, že se nebojíte tak tvrdě mluvit?“ zajímalo Jana Krause. „Nejsem závislý na státu. Ale kontrolují mě pořád. Dokonce jsem uvažoval o přesunu do daňového ráje – do Prahy. Tady kontrola vyjde jednou za 262 let.“ „Vy nemusíte uplácet?“ divil se moderátor. „Jen zákazníky – kávou, čajem, úsměvem.“ „Sbírám stížnosti od klientů, abych získal obraz o našich službách,“ popsal Radim Jančura, čemu se často věnuje.


„Jaký způsob řízení vyznáváte?“ navázal Jan Kraus. „Žádné osobní schůzky, to je žrout času.“ „Jako že bychom to tady dělali po telefonu?“ zasmál se moderátor. „Nechám pracovat manažery a já jen kritizuju,“ doplnil Jančura. „Často jim posílám esemeskou jen smajlíky nebo ksichtíky.“ „A co děláte, když máte volno?“ pokračoval moderátor. „Víkendy mám pro sebe, ale doma si povídáme o práci. Zejména o Úřadu pro hospodářskou soutěž.“ „To je vaše oblíbené téma. A taky ta IT zakázka Ministerstva práce,“ doplnil ho Jan Kraus. „Do té jsme takzvaně hodili vidle, aby se ty peníze vrátily zpátky. To nám nyní zákon umožňuje,“ vysvětlil Radim Jančura. „A nebojíte se žalob, které na vás míří?“ „V případě pana Kalouska jsem si jistý, že se obhájím.“ „A co říkáte panu Rathovi?“ zajímalo moderátora.„Já doufám, že to nekončí, co týden, to jeden hejtman. Třeba pan Hašek,“ dal Radim Jančura najevo, co si myslí. „To by byly úplný Vánoce,“ rozesmál diváky Jan Kraus. „Oni jsou zklamaní z pana Ratha, že se nechal chytit. Většina z nich má výběrčího, který tvrdí, že je poradce. Většinou končí na -ík. Třeba Dalík, Tvrdík, Bělčík…“ vysvětloval dál Radim Jančura. „Ještě že nejsem Krausík,“ reagoval Jan Kraus. „Ale pan Rath -íka neměl,“ dodal Jančura. „Vy prosperujete, ale nežijete okázale. Jste divně skromnej,“ podivil se Jan Kraus. „My v Brně žijeme skromně. Já mám jen plat a z firmy jsme za ty roky nevytáhli ani korunu. Všechno investujeme zpátky,“ vysvětlil Radim Jančura. „A kolikpak máte?“ zajímal se Jan Kraus. „Mám 160 tisíc hrubého, to je tak 120 čistého. Alimenty, hypotéka a zbude mi 20 tisíc na pivo,“ pobavil diváky Radim Jančura. „Co byste chtěl?“ zeptal se na závěr Jan Kraus. „Žít v zemi, na kterou bych byl hrdý,“ odpověděl Radim Jančura.


Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání: jeden z nejúspěšnějších českých podnikatelů Radim Jančura, zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová a cvičitelka Zuzana Daušová a kobylka Katrijn, první vodicí koník pro nevidomé. Proč se Radim Jančura nebojí? Kde mohla být Lenka Filipová? Viděli jste koně v metru? Premiéru dalšího dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 18. května ve 22.05 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima