Radek Banga v klipu Nic není nemožné ukáže, jak vypadali jako děti Forman, Dědek či Pohlreich

Radek Banga vydává nový videoklip k písni Nic není nemožné. Ten je první ochutnávkou z již druhého sólového alba, které vyjde na podzim letošního roku. „Když jsem během Covidu natočil album Věci jinak, začal jsem psát svou úplně novou hudební kapitolu. Pandemie se pro mě stala novou příležitostí, jak si konečně splnit svůj dávný sen. Začít sólovou dráhu v žánru, který by ode mě možná nikdo nečekal – v popu,“ říká Radek Banga.

Píseň Nic není nemožné má jednoduché poselství. Pokud si člověk něco doopravdy ze srdce přeje, věří tomu a jde si za tím, sen se nakonec splní. A přitom vůbec nezáleží na tom, kolik vám je let. Právě proto se zpěvák rozhodl pro videoklip oslovit různé osobnosti, kterých si váží a které mohou být v něčem inspirací nejen pro něj, ale i pro ostatní. Klip je výjimečný tím, že v něm uvidíte archivní záběry z dětství, které často ještě nikdo veřejně neviděl. Například dojemné video malého chlapečka Honzy Dědka nebo Lukáše Pavláska, z jehož záběrů je patrné, že srdce komika měl již v pubertě. Mezi dalšími osobnostmi najdete Miloše Formana, Zdeňka Pohlreicha, Terezu Brodskou, Ondřeje Pavelku, či Ivu Pazderkovou.

Jak sám Radek dodává, přinášet inspiraci mu není cizí. „Už přes deset let dělám motivační programy pro mladé lidi a v poslední době i pro dospělé publikum. Vždy jsem cítil potřebu předávat své zkušenosti, ať už prostřednictvím přednášek, autobiografické knihy (Ne)pošli to dál, sociálních sítí, nebo právě skrze hudbu. Pokaždé, když se mi podaří někoho přimět k zamyšlení, navést na cestu z obtížné situace nebo zkrátka jen »nakopnout«, udělá mi to obrovskou radost,“ vysvětluje zpěvák. Ten zároveň s vydáním nového videoklipu Nic není nemožné spouští stejnojmenný podcast. Motivovat lidi kolem sebe bere za své životní poslání.

 

Na klip se můžete podívat zde:

         

Foto: Supraphon / Daniel Rykr