Pražská Lucerna zažila tsunami vlnu slovenské muziky

V nejznámějším českém hudební stánku se sešlo jedenáct slovenských zpěvaček, které se českému a slovenskému publiku představily koncertem Slovenské divy v Praze. Hned zpočátku přišla úvodním slovem zahájit celou slovenskou show poslankyně PČR Radka Maxová, která nad koncertem převzala záštitu.

DSC_3337  kopie
Koncert začal tanečním vystoupením folklorního souboru Vánok z Velkých Kapušan, který v národních krojích tančil na hudbu Michaela Jacksona. A pak už se za hudebního doprovodu Big bandu českého rozhlasu pod vedením Vlada Valoviče střídala jedna slovenská zpěvačka za druhou. Jako první uvedl moderátor benefičního koncertu Roman Vojtek dvojčata TWiiNS, která odstartovala českou písničkou Pátá z muzikálu Rebelové, kde obě v pražské verzi hrály.

DSC_3030  kopie
S neskutečným hlasovým projevem vystoupila uhrančivá Andrea Zimányiová. Z Brna přijela legenda Helena Blehárová, která zazpívala nesmrtelný hit ŠŠŠ a poté následovalo hudební překvapení v podání pěveckého dua Ricco & Claudia, kteří doslova přišpendlili přítomné diváky francouzským songem Je suis malade a poté si k sobě přizvali další hudební překvapení a to zpěváka a producenta koncertu Martina France a společně si zazpívali slovensky muzikálovou písničku Zvonárova pieseň. Stále mlaději vypadající slovenská herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová zapěla světoznámý hit New York, New York a předvedla v blyštivých šatech úžasnou figuru.

DSC_3049  kopie
A závěr večera patřil legendám slovenské pop music Evě Mázikové, která přijela z německého Mnichova, kde již několik let bydlí nebo Marcele Laiferové, která zazpívala své hity Slová a Lampy už dávno zhasly.
Na závěr se všechny zpěvačky přišly rozloučit s diváky a tak se lucernovské publikum, kde v hledišti fandili třeba Felix Slováček, Jitka Zelenková, Vlastimil Harapes, rozloučilo se slovenskými divami vestoje. Jelikož se tímto koncertem myslelo i na potřebné, tak se 100 korun z každé prodané vstupenky předalo pro Avon na boj proti rakovině prsu. Šek ve výši 64.200 korun převzala Lutfia Volfová. Už teď se uvažuje o stejném koncertu, tentokráte však na Slovensku a to buď v Bratislavě nebo v Košicích. „Uvidíme,“ řekl zpěvák a producent Martin France, „až nabereme trochu sil a hlavně taky, jestli opět seženeme sponzory.“

DSC_3470  kopieDSC_7646 Eva Máziková, Martin France - 2580564_ IMG_8337

Foto: Martin Production

1920x1080px_osudy_hvezd