Poslechněte si novou píseň Anety Langerové, kterou napsala Olze Havlové

Píseň pro Olgu vznikla jako vyznání Olze Havlové a jejímu hluboce lidskému poslání ve spolupráci s producentem Jakubem Zitkem. Poprvé živě zazněla v úterý 14. března v Kongresovém sále České národní banky, kde se uskutečnil slavnostní Benefiční koncert, který pořádal Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové společně se spolkem Silou Hlasu a Alfrédem Strejčkem – k nedožitým 90. narozeninám paní Olgy Havlové. Mezi jinými umělci vystoupila Aneta za doprovodu klavíristy Jakuba Zitka a Maranatha Gospel Choir.

„Byla jsem velmi poctěna, že mě Nadace Olgy Havlové oslovila. Vyslechla jsem si jejich přání o vzniku písně a začala přemýšlet. Vzhledem k tomu, že jsem Olgu Havlovou bohužel nikdy osobně nepotkala, čerpala jsem z různých zdrojů, knih, rozhovorů, vyprávění o jejím životě, ale také z fotografií Bohdana Holomíčka, jehož pohled na Olgu mi přišel vždy blízký. Bohdan mi poslal pár dosud nezveřejněných fotografií, na něž jsem se dívala stále dokola a v hlavě mi začala znít píseň. Sedla jsem si ke klavíru a přirozeně začala zpívat o tom, co vidím v jejích očích a o víře v lidi, kteří mají dobrou vůli a dělí se o své štěstí s ostatními, kteří třeba takové štěstí nemají.

Někteří lidé jsou tak silnými osobnostmi, že tu s námi stále někde jsou. Máte pocit, že jsou vám blízcí, že je znáte už mnoho let. Pro mě takovou osobností je i paní Olga. Světlo dobré vůle, které v lidech probouzela Olga Havlová můžete s námi nést dál,“ uvedla Aneta.

V průběhu celého roku si Písní pro Olgu a dalšími událostmi Výboru dobré vůle budeme připomínat poselství paní Olgy. K 85 Stromům Olgy Havlové, které byly vysazeny napříč Českou republikou v roce 2018, přibude dalších 5 stromů symbolizujících 90 let od jejího narození. V den narození Olgy Havlové, 11. července, se v Týnském chrámu uskuteční bohoslužba, již bude celebrovat biskup Václav Malý. O dalších chystaných akcích bude veřejnost informována na webových stránkách nadace www.vdv.cz.

Výtěžek bude věnován Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové prostřednictvím sbírky Dárek pro Olgu: http://www.olgahavlova.cz.

Nyní se Aneta společně s kapelou a smyčcovým triem rozletí na jarní turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován do světa Dvou sluncí, která se rozzáří všude tam, kde budete i vy. Koncerty se uskuteční v Praze, Hodoníně, Rosicích, Varnsdorfu, Hradci Králové, Nymburku, Kopřivnici, Vsetíně a chybět nebude ani Trenčín u našich slovenských sousedů.

„Poleťte s námi blíž ke slunci na jarních koncertech.“

Píseň si můžete poslechnout zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=jFrNMoLk4w8

 

Digitální singl je možné zakoupit a stáhnout ve formátech MP3; FLAC nebo v Hi-Res či streamovat: https://anetalangerova.lnk.to/PisenProOlgu

 

Turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován:

  1. 3. 2023 – Praha, Divadlo pod Palmovkou
  2. 4. 2023 – Hodonín, Kulturní dům
  3. 4. 2023 – Rosice, KD Cristal
  4. 4. 2023 – Trenčín, Piano club
  5. 4. 2023 – Varnsdorf, Městské divadlo
  6. 4. 2023 – Hradec Králové, Klicperovo divadlo
  7. 4. 2023 – Nymburk, Kino Sokol
  8. 4. 2023 – Kopřivnice, Kulturní dům
  9. 4. 2023 – Vsetín, Dům kultury

 

Vice infa: www.langerovaaneta.cz

 

www.facebook.com/AnetaLangerovaOfficial/

 

www.instagram.com/langerova_aneta/

 

Foto: Supraphon / Bohdan Holomíček (cover Píseň pro Olgu), Herbert Slavík