Podívejte se na rodinku Vlasty Horvátha

Vidina blížící ho se léta sice bývá příslibem dovolených, ne tak pro Vlastu Horvátha. Ten zažívá náročné období a dost při tom zkouší. Paradoxně netrpí on, ale jeho nejbližší. Díky nacvičování nových písniček z  připravovaného alba ‚To máme znát‘, jehož slavnostní křest se uskuteční 14. srpna v Malostranské besedě, a plánování podzimního turné, jež bude vydání v pořadí třetí desky provázet, totiž šestatřicetiletému zpěvákovi příliš času na rodinu nezbývá. Není proto divu, že svým třem holkám věnuje každou volnou chvíli a chce jim vynahradit svou zaneprázdněnost. Navíc takovou událost jako je výběr prvního kola, si nemohl nechat ujít.


Skloubit pracovní a rodinné povinnosti bývá někdy nad lidské síly. Zvlášť když člověka zaměstnává hned několik aktivit, což je i případ Vlasty Horvátha. Zpěvák se o to snaží maximálně, a když má volno, užívá si ho se svou manželkou Markétou, tříletou Lindou a čtyřměsíční Alžbětou. Chybět nemohl ani u takové události jako je výběr prvního kola pro svou starší dceru, se kterou se připravuje na závod Genesis Bike Prague. „Letos jsme zatím byli s Lindou na kole jen párkrát, ale když už vyrazíme, tak si to oba moc užíváme. Už se nemůžu dočkat, až povyroste i Bětka a budeme jezdit všichni společně,“ těší se Vlasta, pro kterého je největší cyklistický závod v Praze spíš než útokem na osobní rekord způsobem, jak strávit příjemné rodinné odpoledne se stejnými nadšenci. I když nebylo tomu tak vždy.


„Na kolo mě asi v pěti letech poprvé posadili moji starší bráchové. Vždycky jsem se jim chtěl ve všem vyrovnat a chtěl s nimi sdílet všechno, co podnikali. Takže když mi to zrovna nešlo, nesl jsem to velmi těžce, brečel jsem a vztekal se. Musím říci, že byli velmi trpěliví, až se tomu zpětně divím,“ vzpomíná pobaveně na své cyklistické začátky zpěvák, pro kterého se po osvojení techniky řízení stala jízda na kole oblíbenou kratochvílí a zůstala dodnes. „Nejsem typický vášnivý cyklista, nasadím uvolněné tempo, a nebráním se ani zastávkám na občerstvovací stanici, kterou obvykle bývá první restaurace na trase,“ směje se Vlasta a dodává, že stejnou taktiku zvolí i během samotného závodu v sobotu 14. června. „Kolo mám zkrátka spojené spíše se zábavou než s velkou dřinou. O to větší zážitek to pro mě bude, že jej absolvujeme všichni společně. My s Markétou a Lindou v sedle a Bětuška nám bude fandit v cíli.“

Program závodu:
10:00 Start dětí kategorie 10 – 14 let, 3 km
10:15 Start dětí kategorie 8 – 9 let, 2 km
10:30 Start dětí kategorie 6 – 7 let, 700 m
10:45 Start dětí kategorie od 5 let, 350 m
12:00 Start hlavního závodu ve třech vlnách

Foto: Bike Prague