Petra Janů málem zbořila hrad Houska!

Letos se na hradě Houska konal již po čtrnácté benefiční koncert Noc s hvězdami, jehož výtěžek je určen právě na obnovu této historické památky, která se nachází v blízkosti Máchova jezera. Hlavním producentem koncertu je zpěvák Martin France, který prozradil, že letos přišlo tolik návštěvníků, že se všichni do hradu ani nevešli a vraceli se bohužel zpět. A skvělá zpěvačka Petra Janů svým zpěvem hrad Houska málem zbořila a vysloužila si frenetický potlesk.


Jelikož se letošní koncert nesl v duchu Česko : Slovensko, byl celý hrad vyzdoben v barvách trikolory, nechyběly červeno-modro-bílé lampiony, girlandy, všude vlály české a slovenské vlajky a vlaječky. Přesně úderem 18.00 hodiny byla celá akce zahájena a na koncertu se mimo jiných objevili například Miloš Novotný, známý z letošní pěvecké reality show Česko-Slovensko má hlas, u kterého fanynky řvaly jako o závod, ze Slovenska Thomas Puskailer s bělostně zářivým úsměvem, Martin Harich, u kterého se opět projevily velmi hlasitě fanynky a málem »zbořily hrad«, Jarek Šimek, Zuzana Nová, která odzpívala písničku Věry Špinarové Jednoho dne se vrátíš ve francouzštině tak, že málem praskaly okenní tabulky, jak podotkl i decentní Martin Chodúr.


První standing ovations v našlapaném nádvoří proběhl při vystoupení pop-operního slovenského tria La Gioia a následovaly pak ještě dva. Jeden byl při překvapení večera, jímž byla Čestná stráž Armády České republiky, která nejdříve svým vystoupením s puškami s bodáky doslova přišpendlila do laviček všehny diváky a posléze už celá Houska stála a tleskala a tleskala a další standing proběhl při zpěvu hlavní hvězdy večera Petry Janů po písni Memory.


Své dívčí publikum rozněžnil i český David Deyl a slovenský Peter Cmorik a Martin France, který se zde představil dvakrát premiérově a to poprvé s jihomoravskou cimbálovkou Kapura, se kterou zazpíval písničku Yesterday s českým textem Zdeňka Borovce Píšu Vám a poté s Petrou Janů ve společném legendárním duetu Jedeme dál. Monika Absolonová zase obohatila své pěvecké číslo i tanečním výstupem se dvěmi tanečnicemi a slovenská diva Sisa Sklovska nastoupila za Slovensko ve flitrových šatech v barvách trikolory s vlečkou, kterou jí nesly dva modelové. O mluvené slovo v podobě scénky od Felixe Holzmanna se postarali pánové David Šír a Miroslav Reil.


Na úplný závěr se potkali všichni účinkující znovu na jevišti a zazpívali za klavírního doprovodu Davida Deyla písničku Není nutno a tu si zazpívalo i veškeré »houskové« publikum. Z koncertu se vybralo přes 135.000 korun, které budou použity na rekonstrukci hradu.
Zatímco od 22 hodin na 1. nádvoří probíhal koncert kapel, ve 2. patře hradu se potkali všichni, kdo měli co do činění s koncertem a bavili se dále. V.I.P. party letos poprvé odmoderoval Miroslav Šimůnek a Petra Janů, Monika Absolonová a Martin France pokřtili fotografické akty fotografky Lenky Hatašové, na nichž se objevila šansonoérka Renata Drossler. O půlnoci byl opět připraven ohňostroj a poté se diváci pomalu vydali do svých domovů. Čtrnáctý ročník charitativního maratonu Noc s hvězdami je úspěšně za námi, ať žije ročník patnáctý, který se uskuteční v sobotu 3. srpna 2013.

Foto: Martin Production