Tata Bojs chystá nový klip k písničce Homo Demo a to rovnou ve 3D!

Bude to vůbec první oficiální hudební 3D videoklip na české scéně. Režisérem klipu k písničce Homo Demo skupiny Tata Bojs je Šimon Šafránek, o kameru se postaral kameraman Zbyněk Kunc. Zajímavostí videoklipu je například to, že se natáčel na střeše Nové budovy Národního muzea v Praze nebo že technika určená pro natáčení klipu ve 3D byla přivezena z Anglie a podílela se například na vzniku posledního snímku známého režiséra Ridleyho Scotta s názvem Prometheus.


Klip k písničce Homo Demo, z alba Ležatá osmička, se natáčel dva dny, v druhé polovině července. „Těší nás, že můžeme být při takové události, jako je vznik prvního českého hudebního 3D videoklipu. Když jsme nabídku na partnerství při tvorbě obdrželi, byla to pro nás jasná volba,“ říká Jiří Kolařík, produktový manažer divize Audio Video společnosti Samsung.


„O natáčení 3D klipu k naší písničce Homo Demo jsme si s režisérem Šimonem Šafránkem povídali už někdy před rokem krátce po vydaní Ležaté osmičky. Takové natáčení je finančně dost náročné. A vlastně až teď díky firmě Samsung a produkci Caviar se celá akce dala do pohybu. Kromě členů kapely se v klipu objeví i někteří naši fanoušci. Ti byli vybráni formou facebook castingu a rádi bychom jim všem ještě jednou poděkovali za čas a vstřícnost při natáčení. Můžu vám potvrdit, že natočené záběry jsou skutečně 3D! Takhle plasticky jsem Prahu, UFO na střeše, vycpaná zvířata a Homo Demo – lidstvo zkušební ještě nikdy neviděl,“ říká s úsměvem Milan Cais.
Skladba Homo Demo pochází z posledního studiového alba Ležatá osmička, které stejně jako všechny ostatní nahrávky Tata Bojs vydává a distribuuje Supraphon. „Nové technologie a Tata Bojs, to je vždy na výbornou fungující spojení. Je skvělé, že se našel partner umožňující realizovat nadčasové a novátorské umělecké sny Tata Bojs“, doplňuje Michal Máka ze Supraphonu.


Pro nový videoklip bude v rámci oficiálních webových stránek Tata Bojs.cz vytvořena microsite, kde budou postupně přidávány další informace nebo fotografie a videoklip z natáčení. Pro skalní fanoušky pak budou realizovány soutěže o volné vstupy na chystaný koncert.

O skupině Tata Bojs
Tata Bojs tvoří již od roku 1988 zakládající členové Mardoša a Milan Cais. Mardoša je baskytarista, spisovatel a textař se svérázným smyslem pro humor s nadáním pro úžasné slovní hříčky. Milan Cais je zpěvák, textař, skladatel, bubeník a motor kapely. Jako výtvarník stojí za vizuálním ztvárněním jednotlivých alb i koncertů a jako spoluproducent se podílí také na nahrávkách skupiny. Současnou ustálenou sestavu doplňuje kytarista Vladimír Bár, klávesista Jiří Hradil a dvorní zvukař a producent skupiny Dušan Neuwerth. Tata Bojs patří mezi největší hudební vizionáře a respektované umělce domácí populární hudby. Tata Bojs vydali celkem šest oficiálních studiových alb,  jsou držitelé deviti Andělů – prestižních výročních cen Akademie populární hudby a řady dalších ocenění.
Více informací na: www.tatabojs.cz

Foto: Supraphon