Pestrá Identity Ondřeje Brzobohatého

První sólové a výhradně autorské album Ondřeje Brzobohatého dostalo název Identity a obsahuje songy, které se pohybují mezi jazzem, soulem, popem a funky. Brzobohatý však nerad přemýšlí o žánrech: „Vždycky se tak trochu zdráhám, když mám mluvit o hudebních stylech. Hudbu neškatulkuju. Je pro mě buď dobrá, anebo špatná.“ Populární hudebník a herec sbíral materiál delší dobu tak, aby vznikla promyšlená kolekce písniček o jeho hudební, ale i lidské identitě. Za pozornost stojí i osobité texty, které kombinují smysl pro rytmus i proměnlivost emocí v nápaditých metaforách.


Sehraný muzikantský tým a působivý duet se slovenským zlatým slavíkem
Ondřej Brzobohatý písničky natočil společně se svými koncertními spoluhráči: bubeníkem Tomášem Kozelkou, saxofonistou Matoušem Kobylkou, baskytaristou Jaroslavem Pokorným a kytaristou Ondřejem Fišerem. Smyčce obstaral Epoque orchestra pod vedením Jana Kučery. Jako host se ve skvělém česko-slovenském duetu Vietor objeví na Slovensku velmi populární zpěvák Peter Cmorik a v písni Věštkyně zazní vokál Terezy Černochové. Identity obsahuje deset skladeb, mezi kterými nechybí ani song And The Oscars Go To, jenž již před časem předznamenal přípravu debutového alba nápaditým videoklipem v režii Vojty Kotka.

CD ve čtyřech speciálních barevných sběratelských mutacích
Album bude od pátku 9. května 2014 k dostání v digitálních servisech, jako jsou například Supraphonline, iTunes nebo MusicJet. Pro ty, kteří se rozhodnou si nahrávku opatřit na CD, čeká v prodejnách mimořádné překvapení. Album totiž vychází ve čtyřech speciálních barevných sběratelských mutacích. Každé CD obsahuje mimo univerzální booklet i vloženou úvodní barevnou kartu – vybírat tak půjde z červené, modré, zelené či žluté varianty. Autorem fotografií je Benedikt Renč a nápaditý design je dílem držitele Českého lva Mariuse Corradiniho z grafického studia Side2.

Osm koncertních křtů
Vydání alba Identity následně doprovodí celkem osm koncertních křtů, kde Ondřej své nové album představí naživo: Praha (12. 5.), Ostrava (13. 5.), Olomouc (14. 5.), Plzeň (20. 5.), Brno (21. 5.), Bratislava (22. 5.), Pardubice (27. 5.), České Budějovice (28. 5.). Hosty koncertů budou Tereza Černochová a Libor Bouček.

Poslechněte si singl Vietor, česko-slovenský duet s Peterem Cmorikem:

Foto: Supraphon / Benedikt Renč