Osmnáctiny Ulice s hvězdnou posilou, novými postavami, návraty oblíbených sympaťáků i nadupanými příběhy

Osmnáctá sezona Ulice vstupuje do své jarní části, v níž seriál oslaví osmnácté výročí první klapky. Za tu dobu se v Ulici odehrála už pěkná řádka příběhů. Osudy některých starousedlíků sledujeme dodnes, jiní do Ulice zavítali postupem doby. Další postavy se v ní poprvé objeví teprve nyní.

Tou nejvýraznější a nejzajímavější bude koučka Julie Papežová (Jitka Schneiderová), která bude pomáhat Kristýně Volákové (Sára Korbelová) překonat psychické problémy. Tím zasáhne do vztahů v celé rodině, což se neobejde bez následků. Další novou postavou je energická a charismatická Martina Dubovská (Natálie Holíková), dcera majitelky hospody Kateřiny Dubovské (Martina Randová). Ta přijede dost nečekaně za mámou z Itálie, kde už nějaký čas žije, a udělá obrovský průvan ve vztazích u Nyklových. A nejen u nich… Vedle těchto nových příchodů dojde u Gábiny Pumrové (Aneta Krejčíková) a Magdy Procházkové i na velké návraty v podobě jejich expartnerů. Znovu se tak shledáme s Gábininým bývalým partnerem Hynkem Urbanem (Roman Vojtek), jenž začne více zasahovat do výchovy dospívajícího syna Šimona Urbana (Jakub Krause). Naloženo bude mít i Jirka Herman (Jan Holík), kolem kterého neustále slídí snaživý žurnalista Dalibor Tomášek (Petr Uhlík). Růžky začne opět vystrkovat také Radek Mastný (Pavel Novotný), jenž se čím dál více vzpouzí taktovce své partnerky Mileny Pumrové (Alena Štréblová).

Magdě a Prokopu Junkovi (Ondřej Studénka) znovu vstoupí do života Mirek Soukal (Daniel Bambas), jehož překvapivý návrat budou řešit hned na začátku roku také jejich kolegové ve škole Irena Landová (Kateřina Holánová), Mojmír Kalina (Pavel Nový) a Ota Puklický (Filip Rajmont). A co čeká uliční starousedlíky? Anička Lišková (Ljuba Krbová) se dostane do nezáviděníhodné situace kvůli Františku Hrubému (Matyáš Valenta), který se ocitne mezi současnou přítelkyní Bárou Klímovou (Eliška Bašusová) a bývalou partnerkou Skyler van Ruyter (Michelle Hansen). Anička zůstane i nadále nejlepší kamarádkou Evy Knoblochové (Vanda Hybnerová), jež si užívá nového stylu života, aniž by tušila, že se společné podnikání jejího manžela Miloše Knoblocha (Jiří Štrébl) a Vítka Klímy (Filip Čapka) začne otřásat v základech. Klímovi budou mít starosti i kvůli nešťastné Žofce Duškové (Kateřina Ujfaluši), kamarádce jejich dcery Anežky (Karolína Lipowská). Na tu totiž dolehne plnou měrou dění kolem rozchodu jejích rodičů, kteří mezi sebou začnou válčit. Lásku s Kateřinou si bude hýčkat Lumír Nykl (Václav Svoboda), i když jeho matka Vilma Nyklová (Jaroslava Obermaierová) se na to stále moc netváří.

S otazníkem zatím zůstává, jak to bude brát Kateřinina dcera Martina, již čekají velké životní změny. Snad nejkrásnější společné období nyní prožívají Blanka Voláková (Linda Rybová) a Evžen Šmýd (Martin Finger). Peškovi, Amálie (Dana Syslová) a Vlastimil (Rudolf Hrušínský), i Blančina máma Marie Vránová (Jitka Smutná) s partnerkou Jolanou Berkovou (Miluše Šplechtová) jsou za to rádi, ovšem trable se nevyhnou ani jim. Blančina dcera Kristýna bude řešit s pomocí koučky Julie svou nabouranou psychiku, což se ukáže jako hodně trnitá cesta pro ni i celou rodinu. Ta si totiž začne pomalu uvědomovat, jak obrovský vliv Julie na Kristýnu má. Vztah Adama Voláka (Vojtěch Machuta) a Jarky Podolské (Natalie Golovchenko) si projde další nečekanou zkouškou. Vanda Veselá (Kristýna Hrušínská) se bude i nadále snažit dostat Luďka Voláka (Vasil Fridrich) co nejdříve do chomoutu, byť bude mít jedno velké tajemství. Karla Marečková (Markéta Stehlíková) a Mára (Kryštof Rímský) se naplno pustí do záchrany svého manželství a opětovného vybudování vzájemné důvěry. Do tíživé situace se dostanou Márovi rodiče Luboš (Rostislav Novák st.) a Věrka (Milena Steinmasslová), kteří se budou muset poprat s finanční tísní.

Ulice tak bude i v roce 2023 nabitá zajímavými ději, v nichž nechybí láska, humor, napětí a občas ani drama, jak už to v životě bývá. Mottem některých příběhů bude duševní zdraví, jež spousta z nás považuje za samozřejmost. Ve chvíli, kdy se ocitneme pod dlouhodobým tlakem, ale zjistíme, jak křehké může být. To je případ Gábinina syna Šimona, který byl na podzim šikanován staršími spolužáky. Na jaře bude duševní zdraví velkým tématem v příbězích Blančiny dcery Kristýny a jejích blízkých či Klímových a jejich chráněnky Žofky…

Magda

Mirek znovu zasáhne do života Magdy a Prokopa

Magda Procházková a Prokop Junek (Ondřej Studénka) spolu chodí už několik měsíců. Na první pohled se zdá, že jim to ve vztahu perfektně klape a jsou spolu šťastní, i když občas mají docela vášnivé výměny názorů a ještě vášnivější následná usmiřování, což jejich vztah jen koření. Milují se, jsou spolu, když spolu chtějí být, současně si ale žijí i své životy. Pracovně zaneprázdněný Prokop si to ani jinak nedovede představit. Nikdy neměl dlouhotrvající vztah, s Magdou to je pro něj vlastně premiéra. Magda by však byla ráda, kdyby spolu byli mnohem víc než doposud, kdyby se sestěhovali. Dříve jí společné bydlení s partnerem nahánělo hrůzu, jenže díky bývalému příteli Mirku Soukalovi (Daniel Bambas) zjistila, o čem to je, že ji vlastně baví společná všednodennost, běžné domluvy, sdílení každodenních zážitků, že už prostě doma není sama.

Prokopovi navrhla společné bydlení již na podzim, v době, kdy toho měl až nad hlavu ve škole kvůli dvěma velkým kauzám. Tehdy ze sestěhování sešlo, nyní se ale posun v jejich vztahu dostane znovu na pořad dne. Velkou roli v tom sehraje Magdin expartner Mirek, jenž se hned na začátku roku nečekaně objeví ve škole. Magdě a Prokopovi se tak opět vrátí do života, Prokop se s ním zase začne chtě nechtě poměřovat. Moc mu nepřidá ani to, že se od nového roku stane nanovo jen zástupcem ředitelky Ireny Landové (Kateřina Holánová). Poté co na podzim místo Ireny školu vedl, už chce mnohem víc, jít kariérně dál. To mu však Irenino šéfování tak úplně neumožňuje.

Na rozdíl od Prokopa se začne dařit Magdě. O dlouhodobou spolupráci ji požádá starosta Jirka Hložánek (Ondřej Havel), kromě toho se na ni obrátí s prosbou o pomoc také Kalinovi (Pavel Nový) studenti. Prokop si navíc začne všímat, jak Magda prožívá s Irenou její těhotenství. A zákonitě to v něm bude hlodat. Celkem rychle dospěje k závěru, že Magda touží nejen po společném bydlení a hnízdění, jak to okomentuje jejich kolega a kamarád Ota Puklický (Filip Rajmont), ale také po svatbě a rodině, což by Magdě přál i přítel její zesnulé mámy Tomáš Jordán (Petr Vacek)… Je tomu opravdu tak, nebo si Prokop i ostatní pouze špatně vyloží některé signály? Co Prokop nyní od vztahu s Magdou očekává? A co Magda? Jakými katalyzátory dění v jejich životech se stanou Mirek a Irena?

 

Gábina

Gábina ve víru událostí – Hermanův život vzhůru nohama a Hynkovy zásahy do Šimonovy výchovy

Gábina Pumrová (Aneta Krejčíková) a Šimon Urban (Jakub Krause) mají za sebou hodně náročný rok. S pomocí blízkých zvládli jak Gábininu rakovinu, tak i Šimonův návrat do normálního života po zkratu způsobeném dlouhotrvající šikanou od starších spolužáků. To nejvíce odnesl Gábinin partner Jirka Herman (Jan Holík), jenž je od té doby postaven mimo službu a čeká, až GIBS uzavře vyšetřování. Čím déle to trvá, tím to je pro Jirku těžší, protože svou prací odjakživa žil. Teď hrozí, že o ni nadobro přijde. Přestože všichni doufají, že se Jirka do zaměstnání brzy vrátí, on o tom začíná pochybovat. Nestačí, že kolem něj a Gábininy rodiny šmejdí od konce roku snaživý novinář Dalibor Tomášek (Petr Uhlík), pro něhož je Hermanův případ sólokaprem a vstupenkou do velké žurnalistiky. Jirkovi se ke všemu vymstí dobrý skutek, který udělá pro Šimona. Tím se mu vyhlídky na návrat do práce ještě zmenší. Přestože se snaží nedávat před Gábinou a Šimonem najevo, jak ho to mele, a zaneprázdněné Gábině pomáhat v salonu i domácnosti, dlouhodobý stres si u něj vyžádá svou daň. A tak se u nich doma role obrátí. Nyní to bude Gábina, kdo bude držet partnera nad vodou… Jak to Jirka přijme? Čemu všemu bude muset čelit?

Šimon by rád udělal tlustou čáru za tím, co se na podzim stalo. Vůči Jirkovi má ale černé svědomí, proto se v jeho společnosti už necítí tak dobře jako dřív. K tomu mu začne čím dál víc vadit dozor, který nyní doma má kvůli Jirkovu nucenému pracovnímu volnu. S Michalem Klímou (Karel Klement) by totiž rádi vyhráli na turnaji v onlinovkách, což znamená více trénovat. Šimon kvůli tomu začne být docela na štíru s prospěchem ve škole. Navrch se zakouká do spolužačky Valerie Matouškové (Jindřiška Koryntová), s níž by rád chodil i za cenu zazdění školy a máminých zákazů. Není proto divu, že do synovy výchovy začne znovu zasahovat Hynek Urban (Roman Vojtek), který bude přesvědčen, že Gábina je na Šimona v pubertě prostě krátká… Co bude pro Gábinu obrovskou ranou pod pás?

O nový začátek se pokusí Radek Mastný (Pavel Novotný), který si stále odpykává trest v domácím vězení. Z jeho partnerky, bývalé manželky Mileny Pumrové (Alena Štréblová), se vyklubala pěkně ostrá bachařka, takže Mastný bude unikat z jejího dosahu, jak to jen půjde, třeba i prostřednictvím brigády v dceřině salonu, kde i nadále pracují Jitka Farská (Ilona Svobodová), Veronika Maléřová (Hana Holišová), jež se co nevidět do salonu opět vrátí po delším volnu, a Iva Klímová (Hana Baroňová). Mastného začne více zajímat i jeho budoucnost po odpykání tretu. Souhrou náhod ho na nápad, co by mohl dělat, přivede bývalý spoluvězeň, který po propuštění z basy nemůže sehnat práci. Přesně to by totiž mohl být zlatý důl pro podnikavce Radka Mastného… V čem se Mastný najde a jaké to bude mít háčky?

 

Blanka

Kristýna pod vlivem koučky Julie a Vandiny obrovské prohry i tajemství  

Blanka Voláková (Linda Rybová) by konečně mohla být šťastná. Je s Evženem Šmýdem (Martin Finger), kterého miluje, smířená se vztahem syna Adama (Vojtěch Machuta) a Jarky Podolské (Natalie Golovchenko), její sestřičky z ordinace, i pyšná na dceru Kristýnu (Sára Korbelová), která se dala dohromady po rozchodu s Denisem Kroupou (Libor Matouš), studuje na vysoké škole a stále na sobě pracuje. Blančině mámě Marii Vránové (Jitka Smutná) to navíc klape ve vztahu s partnerkou Jolanou Berkovou (Miluše Šplechtová), Vlastimil (Rudolf Hrušínský) a Amálie (Dana Syslová) Peškovi si užívají své pohody, takže co víc si přát?

Tato idylka však dlouho nevydrží. Nejprve to bouchne u Kristýny, která rodičům oznámí, že se školou sekla, protože v ní pro sebe momentálně nevidí žádný smysl. Raději se chce cele soustředit na hledání sebe sama. Záhy na to ji nečekaně přepadnou panické ataky, s nimiž si zpočátku ona ani její blízcí nebudou vědět rady. Cestu k vyléčení se Kristýna pokusí najít s pomocí koučky Julie Papežové (Jitka Schneiderová), která si ji naprosto získá. Se zbytkem rodiny už to ale tak jednoznačné nebude. Některé členy rodiny svým přístupem osloví, jiní ale budou ve střehu… Jak se změní Kristýnin život na základě terapií s Julií? A jaké vztahy bude mít Julie s Kristýninými blízkými?

Jolanina dcera Vanda Veselá (Kristýna Hrušínská) vstoupí do nového roku s velkým zklamáním. Přestože našla v Luďkových věcech zásnubní prstýnek, žádosti o ruku se o svátcích nedočkala. A tak se rozhodne Luďka Voláka (Vasil Fridrich), Blančina bývalého manžela, trochu popostrčit, aby se konečně vyjádřil. Pro něj to bude docela ošemetná situace, již Vanda hned nerozklíčuje. Svitne jí až časem, když se potká s Blankou. Ta ji přivede souhrou náhod na myšlenku, jež pro ni bude doslova ledovou sprchou. Štěstí Vandu nadobro opustí, když začne hrát v kasinu, aby si přilepšila. Po první větší výhře totiž nabude dojmu, že právě ona je tou vyvolenou, která tam rozbije bank. Bohužel se stane pravý opak a Vanda si znovu slušně zavaří… Jak to bude řešit? A co všechno způsobí její tajnosti?

Adam se snaží skloubit školu se svou láskou. Již brzy se však dostane do bodu, kdy bude muset jednoznačně volit, zda škola, nebo Jarka. Táta mu totiž zajistí několikaměsíční studijní pobyt v Americe. O tom sní snad každý student, u Adama se to ale stane kamenem úrazu. Nedokáže si představit, že by byl tak dlouho bez Jarky… Jak Adam toto své dilema nakonec vyřeší? Kdo udělá to nejzásadnější rozhodnutí a jaké bude?

 

Marečkovi

Karlin a Márův boj o záchranu manželství i finanční trable Věrky a Luboše

Karlino (Markéta Stehlíková) přiznání milostného románku s Jakubem Štěpánkem (Jan Mansfeld) byla pro Máru (Kryštof Rímský) obrovská rána. Dlouho se zdálo, že se s tím nevyrovná, jejich manželství se od té chvíle otřásalo v základech. Těsně před Vánoci se to mezi nimi naštěstí zlomilo. Zrcadlo jim nastavil nejen starší syn Vojta (Felix Šrámek) svým přáním v dopise pro Ježíška, ale také nejbližší přátelé Dominika Tycová (Barbora Vyskočilová) a Tony Benda (Ondřej Volejník). U Karly a Máry se tak v novém roce konečně zableskne na lepší časy. Ti dva se stále milují, touží po sobě, záleží jim na tom druhém i na rodině. To je skvělá výchozí pozice k novému začátku.

Zpočátku se to u nich bude odvíjet opravdu hodně slibně. Bohužel jen do chvíle, kdy se Karla rozhodne přijmout návrh svého nadřízeného a vrátit se na plný úvazek do práce na oddělení vražd. Mára ji v tom nepodpoří, neboť by byl kvůli synům rád, kdyby doma zatím zůstalo vše při starém. Skloubit jeho a Karlino časově náročné zaměstnání s péčí o syny Vojtu a Kustíka i domácnost je totiž občas docela velký oříšek, byť mají v záloze i Márovy rodiče Věrku (Milena Steinmasslová) a Luboše (Rostislav Novák st.) nebo Karlina bráchu Bruna Taubra (Jaroslav Blažek). Mára si navíc postupem času uvědomí ještě jednu, pro jeho manželství s Karlou velmi podstatnou věc – své ženě už prostě nevěří. Žárlí na ni, rád by ji měl pod kontrolou a věděl o všem, co a s kým dělá. Začne Karlu tak trochu kontrolovat a nenápadně si ji hlídat, z čehož se nakonec vyklube další velká zkouška jejich vztahu. Aby ji zvládli, vyhledají pomoc někoho třetího, nezúčastněného, jenž s nimi začne odhalovat nejrůznější zákoutí jejich vztahu i duše. Tak se znovu dostanou i k Jakubovi a Karlině nevěře, která mezi nimi stále visí. Mára se kvůli ní pořád užírá, chce znát podrobnosti, díky čemuž vyplují na povrch další tajemství. Dění doma citlivě vnímá zejména starší syn Vojta, kterého jeho kamarád Milošek Knobloch (Lukáš Masár ml.) vyděsí zprávou, že by mohl skončit v děcáku podobně jako jejich spolužák, jemuž se rozvedli rodiče… Co bude nejhorší pro Karlu a co pro Máru? Co udělá s jejich vztahem vyříkávání si věcí kolem Jakuba?

Věrka a Luboš si myslí, že mladým se už podařilo krizi zažehnat. Oni sami mají momentálně starostí nad hlavu kvůli rostoucím nákladům na život. Úměrně s nimi se jim totiž nezvyšují jejich penze, a tak se dostanou do finanční tísně. Před rodinou to budou tajit, protože mají svou hrdost a nechtějí být mladým na obtíž. Důsledek toho je, že budou muset šetřit, kde se dá… Jak se to podepíše na jejich životech?

 

František

František mezi dvěma osudovými holkami – Skyler a Bárou

František Hrubý (Matyáš Valenta) se ocitl v dost prekérní situaci. Na podzim ulítl se svou expartnerkou Skyler van Ruyter (Michelle Hansen), s níž má syna Chrise (Michael Lorenc). Skyler se do něj znovu zamilovala a ráda by ho získala nazpět, přestože o něm ví, že chodí už téměř dva roky s Bárou Klímovou (Eliška Bašusová). Ta nemá nejmenší tušení, co se mezi Františkem a Skyler odehrálo. Františkovi v tomto směru naprosto důvěřuje, Skyleřino podivné chování přičítá její nevyzpytatelnosti a pověsti neřízené střely. František tak začíná tančit na minovém poli, neboť se nedá úplně zajistit, aby se Skyler a Bára nesetkaly. To pro něj znamená muka a neustálé obavy, že Skyler Báře poví, co se stalo. O jejich úletu už ví Anča Lišková (Ljuba Krbová), brzy se o něm dozví i Bruno Taubr (Jaroslav Blažek).

Pro Františka začne být celá situace docela neúnosná, a tak se rozhodne si to se Skyler jednou provždy vyříkat. Její provokování a hlavně vzájemná chemie ale způsobí, že se stane pravý opak. Františka to ke Skyler znovu přitáhne, dokonce natolik, že pak bude mít vůči Báře už hodně černé svědomí. Skyler na něj navíc začne tlačit v domnění, že si vybral ji, a tudíž by to měl co nejdříve s Bárou vyřešit. Jenže František Báru miluje a chce být s ní, nebo si to alespoň stále myslí. Báře samozřejmě neunikne, že se Skyler chová ještě podivněji než obvykle, a naváží se nejen do ní, ale také do Františka. Ten se tak ocitne v kleštích s vědomím, že se bude muset postavit ke všemu čelem a své velké dilema konečně rozetnout. Bára občas probere dění kolem Skyler s Brunem, jenž se stane její vrbou a svým způsobem i andělem strážným, aniž by zklamal důvěru Františka, který se mu také svěřuje. Vše vygraduje na oslavě narozenin Skyleřiny mámy Justine van Ruyter (Amy Huck), kdy to už začne být neudržitelné… Pro koho se František nakonec rozhodne a jakou paseku to nadělá v jeho životě i vzájemných vztazích?

Františkův vztahový trojúhelník dostává do ošemetné situace i Aničku Liškovou. Ta zná Skyler již dlouho, je to matka jejího vnuka, oblíbila si ji, drží nad ní ochrannou ruku i přes její chování v minulosti. Ráda má i hodnou a milou Báru, s níž ji však nepojí tak intenzivní vztah jako právě se Skyler. Sice se zařekne, že nechá Františka, aby si to vyřešil sám, ovšem tak jednoduché to pro ni nebude, zvláště když se o Františkův vztahový trojúhelník začne živě zajímat i Eva Knoblochová (Vanda Hybnerová)… Co bude pro Anču nejtěžší a jak zareaguje na Františkovu volbu? A jak ji přijmou ostatní?

 

Klímovi

Klímovi útočištěm pro zoufalou Žofku a její temná tajemství  

Vítek Klíma (Filip Čapka) a Miloš Knobloch (Jiří Štrébl) se mají co ohánět, aby jim jejich stavební firma prosperovala, plnili termíny a měli i dostatečné množství zakázek. Zpočátku to vypadá, že vše zůstane i nadále zalité sluncem. Pánové si dokonce nadělí prémie, aby mohli odjet s rodinami na dovolené. Miloš slíbí manželce Evě (Vanda Hybnerová) vysněný Karibik a skutečné líbánky, Vítek se chystá s blízkými, ženou Ivou (Hana Baroňová) a dětmi Michalem (Karel Klement) a Anežkou (Karolína Lipowská), na hory. Tyto plány však začnou brát za své kvůli insolventnímu klientovi, jenž je vypeče těsně před zahájením rozsáhlé rekonstrukce zámečku. Aby toho nebylo málo, pánové šli právě kvůli tomuto klientovi do finančního rizika. Sečteno a podtrženo, Vítek s Milošem si budou muset rozmyslet, co je pro ně důležitější – záchrana firmy a důvěra parťáka, nebo spokojené manželky, jež k nim začaly konečně vzhlížet? A jak do tohoto dění vstoupí Vítkova bývalá kolegyně z banky Dita Tálská (Vendula Fialová), pro niž má Miloš slabost?

Klímovi ale nebudou řešit jen Vítkovo a Milošovo společné podnikání. Hned na začátku roku se jejich byt stane azylem pro Žofku Duškovou (Kateřina Ujfaluši), Anežčinu kamarádku, do níž je už pár měsíců zakoukaný Michal. Žofka ho nyní doučuje češtinu, což je částečně i její únikový manévr z domácího dusna, kde pro ni začíná být nedýchatelno. Její otec Robert (Tomáš Petřík) se rozhodl od rodiny odejít, protože už nedokázal snášet neustálé tlaky z manželčiny strany. Bohunka Dušková (Marcela Rojíčková) se totiž snaží, aby u nich doma bylo všechno perfektní a rodina šlapala jako dobře promazaný švýcarský hodinový strojek. Jenže Žofka i její táta touží po větší pohodě, nechtějí fungovat jen jako předem naprogramovaní roboti. A právě v tom je ta potíž. Žofčina máma navíc viní ze všech dceřiných nezdarů ve škole manželův benevolentní přístup. Jejich setkání se tak v poslední době vždy zvrtnou do emotivních scén, ke kterým dochází i v Žofčině přítomnosti. Později se ti dva chytnou také před Klímovými, kteří jsou tím pádem zataženi do jejich rodinných a rozvodových tahanic. Přestože se Michal i jeho rodiče snaží být oporou hlavně Žofce, ta dění doma odnese nejvíc. Aby alespoň trochu uvolnila vnitřní napětí, bolestivě se pořeže. Tím se ocitne jen krůček od dalšího pekla, od opakovaného sebepoškozování… Kam až to u Duškových zajde? A jak to odskáče Žofka?

Do rodiny už tak trochu patří i osamělý Petr Kaštan (Antonín Procházka), kterého si na konci roku Klímovi adoptovali jako svého dědu. Právě ten se stane Michalovým největším parťákem i spiklencem…

 

Nyklovi

Poprask u Nyklových i v Ulici kvůli Kateřinině dceři Martině

Lumír Nykl (Václav Svoboda) a Kateřina Dubovská (Martina Randová) jsou do sebe zamilovaní až po uši. Do nového roku vstupují s nadějí, že jejich vztah už bude jen vzkvétat, přestože Lumírova matka Vilma Nyklová (Jaroslava Obermaierová) se s tím doposud tak úplně nesmířila. Kateřina si i ji pomalu získává, ovšem v nadcházejících týdnech ji zaměstná mnohem víc její dospělá dcera Martina Dubovská (Natálie Holíková). I když za ní byla na konci roku v Itálii a dohodly se, že na oplátku přijede na Velikonoce Martina do Prahy, vše se změní ve chvíli, kdy se Martina hned na začátku roku objeví v Ulici. Způsobí tam docela rozruch, protože díky jejímu charisma, temperamentu a šarmu ji každý okamžitě zaregistruje a začne se o ni zajímat. Do oka padne i zadaným tátům Máriu Doubkovi (Jiří Kniha) a Pavlu Pelcovi (Jan Řezníček), ze kterých se stanou na pár dní slamění vdovci, neboť jejich partnerky Ája Holoubková (Barbora Mudrová) a Vendula Pelcová (Anežka Rusevová) se vypraví spolu s dcerami Sophií Isabellou a Eliškou na ozdravný pobyt.

Když se holky vrátí domů, čeká je hned několik překvapení najednou. Špatně to ponese zejména Vendula, jež svým ženským instinktem vycítí, že má v Martině docela velkou konkurenci, nejen co se Pavla týče. A tak se rozhodne o svého muže zabojovat trochu netradičním způsobem, v němž sehraje hlavní roli starosta Jirka Hložánek (Ondřej Havel), aniž by o tom on sám ale věděl. Už z toho je zřejmé, že Martina nepřijede za mámou jen tak. Kateřina bude hned tušit, že se něco děje, jenže Martina kolem toho bude chvíli mlžit. Když mámě konečně přizná celou pravdu, ruku v ruce s tím půjde i rozhodnutí skončit jednu životní etapu a začít novou, blíže mámě, tátovi i přátelům z dob studií… Jaký rozruch Martina způsobí v Ulici i ve vztazích Nyklových? Kdo si Martinu překvapivě docela oblíbí? A k jakým změnám dojde právě díky ní?

K závažnému rozhodnutí dospěje také Ingrid Ševčenko (Jana Sováková), která nechce stát Lumírovi a Kateřině v cestě. Je jí jasné, že u Lumíra doma začíná být tak trochu navíc, byť to je i její domov, že Lumír by měl bydlet spíš s Kateřinou než s ní. Začne se proto pomalu a nenápadně stahovat z jejich života a protahovat období, kdy bude mimo Lumírův domov. Přestože se bude snažit, aby Lumírův syn Lexík Nykl (Filip Hornyak) tuto změnu pocítil co nejméně a oblíbil si Kateřinu, bez problémů se to neobejde… Co Lumíra docela zaskočí? S čím opravdu nepočítal?

 

Foto: TV Nova