Ondřej Brzobohatý získal super kšeft! Víme všechno!

Televize Prima nasazuje do vysílání nový úsměvný seriál o svatbách a partnerských vztazích Svatby v Benátkách, který uvidíte poprvé už v neděli 29. června 2014. Ústřední píseň nazvanou Spolu k němu složil, otextoval a nazpíval Ondřej Brzobohatý, který je zároveň spoluautorem hudby k celému seriálu. Syn Radka Brzobohatého si tak na své konto nejspíš připíše pěkných pár set tisíc…


Seriál se odehrává na malém městě – v Benátkách nad Jizerou. Jeho hlavní hrdinkou je Olga Drozdová (Petra Hřebíčková), majitelka svatebního salonu, která se díky svým rozmanitým klientům často dostává do neuvěřitelných situací.


Titulní skladba Spolu Ondřeje Brzobohatého je také součástí jeho nového alba Identity. „Byla to souhra okolností, které se staly v tu správnou chvíli. Když jsem byl osloven, abych složil scénickou hudbu k seriálu Svatby v Benátkách, zrovna jsem dodělával své album Identity, pro něž jsem měl nápad jedné písně, která by se hodila i do konceptu seriálu. Tak jsem k ní dopsal text. O životě i o lásce, ostatně o čem jiném psát a zpívat. Takže se to všechno krásně sešlo. Pročítal jsem si synopsi seriálu, abych se o něm něco dozvěděl a inspiroval se. Z toho, co jsem četl, jsem nabyl dojmu, že seriál bude hezký, humorný s jemnou nadsázkou, o lásce, vztazích a životě vůbec. Tak jsem sedl a text napsal, vybavuju si, že byl hotový velmi rychle, snad během hodiny, všechno krásně sedělo do nálady i do frázování. Ostatně samotný můj život je inspirací této písně,“ řekl Ondřej Brzobohatý.


První sólové a výhradně autorské album Ondřeje Brzobohatého Identity vydal Supraphon začátkem května. Obsahuje písně, které se pohybují mezi jazzem, soulem, popem a funky. Jako první rádiový singl byl vybrán skvělý česko-slovenský duet Vietor, jenž Ondřej nazpíval se slovenským Zlatým slavíkem Peterem Cmorikem.


Album Identity se hned po vydání dostalo mezi nejprodávanější tituly, kde je momentálně na stříbrné – druhé příčce. Vydání CD doprovodilo osm vyprodaných koncertních křtů. Ondřej Brzobohatý se také se svou kapelou objeví na několika letních festivalech a na říjen plánuje turné patnácti koncertů příznačně pojmenovaný Identity Tour 2014.

Foto: TV Prima