Obří leporelo Dějiny udatného českého národa v Techmánii v Plzni

Největší leporelo světa Dějiny udatného českého národa ilustrátorky a spisovatelky Lucie Seifertové je možné navštívit v právě otevřené Techmánii v Plzni. Tato obří kniha, ve které je ztvárněna vtipnou komixovou formou historie české kotliny od lovců mamutů až do současnosti získala řadu prestižních ocenění: např., Magnesia litera za nejlepší dětskou knihu, Zlatou stuhu za nejlepší literaturu faktu pro děti, Zlatou pečať za nejlepší polygrafický počin.


Podle této knihy byl natočen slavný stejnojmenný sto jedenácti dílný animovaný seriál pro Českou televizi, který získal ceny Elsu a Trilobit za nejlepší animovaný počin. Výstava Dějiny udatného českého národa objela v anglické verzi Spojené státy americké, navštívila Moskvu, největší knižní veletrh ve Frankfurtu nad Mohanem, největší veletrh dětské knihy v Boloni a veletrh v Lucembursku. Kniha Dějiny udatného českého národa zároveň oslavila deset let od svého vydání a prodej osmdesáti tisícího výtisku.
Autorka Lucie Seifertová nám k právě otevřené výstavě řek

la: „Jsem opravdu upřímně nadšená, že jsem dostala příležitost vystavit své dějiny právě ve skvělé Techmánii a moc si přeju, aby se návštěvníkům líbila. Když jsem prošla se svým synem Toníkem celou Techmánií, byli jsme oba opravdu nadšení ze všech atrakcí.“ Výstavu Dějiny udatného českého národa v Techmánii můžete navštivit od 1. dubna do 14. května 20014.

Foto: Nakladatelství Prchal