Cesty domů: Překvapení pro Simonu

Jsou momenty, kdy chce mít člověk kolem sebe své nejbližší. Simona Kenigrová (Veronika Freimanová), jedna z hlavních hrdinek primáckého seriálu Cesty domů, má takové pocity ve chvíli, kdy slaví své narozeniny.


Soudkyně Simona je člověk, který se celou dobu snaží dávat svou rozhádanou seriálovou rodinu dohromady, což se jí se střídavým úspěchem daří. Momentálně spolu ale nemluví synové Hynek (Roman Zach) a Jaryn (Radúz Mácha), což Simonu mrzí, protože by na oslavě narozenin chtěla mít celou rodinu pohromadě. Jak na natáčení tohoto obrazu, který uvidíte už dnes ve 259. dílu Cest domů na Primě, vzpomíná režisér Jiří Adamec?


„Oslava Simoniných narozenin je finále tohoto dílu, v němž se stane všechno možné, co ji komplikuje. Ústřední rodina Kenigrů se ale nakonec sejde, a to včetně dětí, i těch odbojných. Celý díl sledujeme Simonin boj o toto setkání, které ona nakonec vzdává, aby se dočkala z druhé strany překvapení, v něž už nedoufala. Náročnost podobných scén spočívá v tom, že bývá problém dát dohromady tolik herců, protože seriáloví herci bývají hodně zaměstnaní. Proto se tyto scény točí někdy i od šesti hodin od rána, aby se zvládly natočit do půl deváté nebo devíti hodin, kdy se herci rozutečou na zkoušky do divadel. V některých hektických dnech se stává, že se herci po zkoušce vrací zase zpátky do ateliéru natočit další obrazy a z něj pak spěchají do divadla na představení,“ vysvětluje režisér Jiří Adamec.


Z předchozího textu vyplývá, že Simona Kenigrová se nakonec netěší na oslavu zbytečně a dočká se na ní všech svých blízkých. Svou radost v této scéně Veronika Freimanová vůbec nemusela hrát. „Byl to jeden z mála obrazů, při němž jsme se sešli se všemi kolegy, kteří hrají rodinu Kenigrových a jejich blízké či přátele. Pro mě to bylo moc příjemné setkání vidět se tu se všemi najednou, ale asi nebylo jednoduché nás všechny ukočírovat,“ smála se herečka.

Foto: TV Prima