Největší hity Queen rozezní republiku

Hudební skupina Queenie, jež svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele, odstartovala v Brně svou letní Universum Tour ve velkém stylu. Jindy klidné nádvoří hradu Špilberk se proměnilo v koncertní stage obklopenou davem fanoušků, kteří si užili jedinečnou show. Další z řady koncertů letní tour proběhne již 13. července v Olomouci, následně bude turné pokračovat až do poloviny srpna se zastávkami po celé České republice.

Během vynucené koncertní pauzy skupina Queenie nezahálela a pečlivě připravovala svou letní Universum Tour, kterou vyladila do posledního detailu včetně cateringu. První z koncertů letošního turné se odehrál 6. července na nádvoří hradu Špilberk, kde kapela vystupuje pravidelně. I tentokrát Špilberk rozezněly největší hity Queen jako Headlong, I Want to Break Free, We Are The Champions či Bohemian Rhapsody a spousta dalších.

Diváci nádvoří Špilberku zaplnili do posledního místa a koncert, který proběhl za dodržení všech protipandemických opatření, si náležitě užili. Bylo znát, že kultura mnohým z nich už opravdu chyběla.

Před samotným koncertem vystoupil speciální host, mistr magie Štěpán Šmíd. Proč právě magie? Jde o jeden z odkazů na skupinu Queen a Freddieho Mercuryho, který obdivoval nejrůznější umělce včetně kouzelníků. Štěpán Šmíd během svého vystoupení diváky navíc provedl historií skupiny Queen – každé z jeho kouzel se skupiny Queen nějakým způsobem týkalo, ať už odkazovalo k historickým milníkům kapely nebo k jejím jednotlivým členům.

Po doslova magickém vystoupení pódium ovládli již samotní Queenie, kteří předvedli show. „Téměř rok jsme strávili bez hraní. Bez možnosti vystoupit před diváky a předvést jim svou show naživo. Šlo o nejdelší koncertní pauzu v naší kariéře, takovou mezeru mezi koncerty jsme neměli ani v úplných začátcích. Proto jsme před koncertem pociťovali lehkou nervozitu. Ale jakmile jsme vkročili na jeviště a pocítili energii z davu před sebou, vše z nás spadlo. Brněnský koncert jsme si nesmírně užili a už se nemůžeme dočkat dalších zastávek naší tour,“ neskrývá dojetí frontman skupiny Michael Kluch.

Komu brněnský koncert, kterým kapela zahájila svou letní Universum Tour, utekl, může zkusit nasát jeho jedinečnou atmosféru z fotografií. Naživo je to ovšem lepší a Queenie ještě čeká dalších 12 zastávek. Tak je nepropásněte.

Queenie Universum Tour

 1. července 2021 – Olomouc, Špilberk
 2. července 2021 – Ostrava, Amfiteátr Poruba
 3. července 2021 – Loket, Amfiteátr Loket

 

 1. července 2021 – Konopiště, Přírodní amfiteátr Konopiště
 2. července 2021 – Praha, Křižíkova fontána – Výstaviště Praha
 3. července 2021 – Liberec, centrální parkoviště u Home Credit Areny
 4. července 2021 – Plzeň, Amfiteátr OC Plzeň Plaza
 5. srpna 2021 – Boskovice, letní kino
 6. srpna 2021 – Mikulov, Amfiteátr Pod Turoldem
 7. srpna 2021 – České Budějovice, Letní kino Háječek
 8. srpna 2021 – Ústí nad Labem, letní kino
 9. srpna 2021 – Svojšice, Kulturní areál Svojšice

 

O Queenie:

Hudební skupina Queenie vznikla v roce 2006 a svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele Queen. Svá vystoupení Queenie označují za koncertní divadlo, skrze něž předávají hudbu Queen dalším generacím. Koncertní show Queenie charakterizuje nejen precizní ztvárnění písní v původních tóninách a aranžích či fyzická podoba zakladatele kapely Michaela Klucha s Freddiem Mercurym, ale také technická dokonalost podpořená vlastním realizačním týmem a smysl i pro ty nejmenší detaily. To vše z Queenie dělá jednu z nejuznávanějších tribute kapel u nás i v zahraničí.

 

Více infa: www.queenie.cz/tour/

 

Foto: www.queenie.cz