Michal David: Pro mě je důležité, aby byl hlas naprosto jedinečný

Na obrazovkách TV Nova a Markíza propukne souboj o nejkrásnější hlas v pěvecké reality show Hlas ČeskoSlovenska! Talentovaní zpěváci pod vedením koučů – Michala Davida, Dary Rolins, Rytmuse a Pepy Vojtka – budou usilovat o vítězství v celosvětově úspěšné televizní show! Nezáleží na vzhledu, rozhoduje pouze pěvecký talent! Holandský formát The Voice of…, který ohromil celý svět, se česko-slovenským divákům představí 12. února 2012. Poprvé v historii televizních show si koučové budou svůj tým vybírat na základě jediného smyslu – sluchu. Jedním ze čtyř koučů je i populární zpěvák a hitmaker Michal David.


Zpěvák a skladatel Michal David byl členem skupiny Kroky Františka Janečka. V roce 1980 vydal první sólové album, které patřilo k nejprodávanějším. Brzy se stal králem diskoték, na kterých ani dnes nechybí jeho hity jako Nonstop, Discopříběh nebo Pár přátel. V roce 2000 složil skladbu Dlouhá noc pro Helenu Vondráčkovou, která odstartovala její comeback. V posledních deseti letech se Michal úspěšně věnuje muzikálové tvorbě – napsal muzikály Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika nebo Kat Mydlář. Za svou kariéru prodal přes 3,5 milionu hudebních nosičů.

Jaký hlas je pro vás výjimečný?
Pro mě je výjimečný ten, který není klišé, který je něčím zajímavý. Existuje spousta lidí, kteří mají podobný hlas. Pro mě je důležité, aby byl naprosto jedinečný – to je potom výjimečný hlas.

A konkrétně?
Může to být chraplák, soulový, bigbítový, rockový, popový – to je jedno. Důležité je, aby zaujal a byl nezaměnitelný. Na první poslech musí lidé poznat, komu hlas patří, a pak je to výjimečné.

Jakého zpěváka, jakou osobnost byste chtěl mít v týmu?
Co se týká chlapů, mám rád chraplavé, kantilénové, silné hlasy. Mám rád, když je v tom troška jazzu, synkop i malinko swingu. Co se týká ženských hlasů miluju takové ty hlasy typu Mariah Carrey, Whitney Houston – ty jsou, co se týká rozsahu, unikátní.

Je to vaše první reality show. Čím vás dostal právě Hlas?
Než jsem do něho vstoupil, tak jsem si projekt prostudoval, viděl jsem jak Voice z Ameriky, tak z Holandska. Hlas je dobrá příležitost pro interprety, kteří už něco umí, mají už něco za sebou a jsou talentovaní. V tu chvíli mě Hlas začal zajímat.

Který z koučů je vám nejsympatičtější po hudební stránce?
Nejblíž je mi Pepa, protože s ním spolupracuji už delší dobu. Zpívá v mých muzikálech a častěji se vidíme, proto je mi nejblíž. S Darou se znám dlouho, ale nespolupracujeme spolu, protože dělá jiný žánr než já. A na rozdíl od Pepy nechce vystupovat v muzikálech. S Rytmusem jsem se viděl pouze dvakrát nebo třikrát v životě na SuperStar.

Zítra čtěte rozhovor s Pepou Vojtkem.

Foto: TV Nova