Koukejte, Jan Kraus dostal »paskvila«!

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show preparátora zvířat Michala Fišera. Pan Fišer mu věnoval dárek, »paskvila« – vycpanou hlavu vyrobenou z kombinace zajíce a srnce. Prohlédli si spolu exponáty, které pan Fišer přivezl. A Jana Krause hned zajímalo, jak začíná práce preparátora. „Jednou se třeba prali dva býci a jeden pošel. Tak mi přivezli kůži a já ho vycpal…“ vyprávěl preparátor. „Vyrobí se tělo, dají se tomu umělý oči a pak se to vycpe,“ popsal pan Fišer.


Moderátora zajímalo, jestli vycpává také psy. „Jde k nám trend ze Západu a letos jsem třeba dělal už sedm psů. Dělám je v neutrální pozici, stočený do klubíčka,“ vysvětlil preparátor. Krause rozněž zajímalo, kdo si nejčastěji nechává vycpat zvířata. „Teď je lovecká sezóna a vycpávají se mufloni, daňci… Pak se budou dělat zvířata třeba do školních sbírek,“ vysvětlil. Popsal, že také vycpával dva nilské krokodýly.


Jan Kraus chtěl vědět, jestli s ním pracuje i jeho partnerka. „Paní se mnou nevycpává, dělá jen takové kosmetické úpravy… Používáme klasickou řasenku a třeba oční linky na úpravu očí. Kůže pereme v normálním pracím prášku a v aviváži,“ dodal Fišer. A podělil se s moderátorem o údajně vtipnou historku z poslední doby. „Nedávno jsem vycpával tukana. Nějaký muž si koupil párek vzácných tukanů. Jeho žena pak jednomu tukanovi dala zkažený banán. A tukan pošel. Tak jsem ho vycpal,“ zaskočil Fišer pointou moderátora.


Do dalšího dílu televizní Show Jana Krause přijali pozvání: zpěvák Petr Kotvald, modelka Petra Faltýnová a preparátor zvířat Michal Fišer. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 19. října ve 21.50 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima