Klára Doležalová v Jordánsku: Bez dětí bych se nepoflakovala

Moderátorka Zpráv FTV Prima Klára Doležalová si v těchto dnech dopřává exotickou dovolenou v Jordánsku. Pobývá zde s manželem Miodragem a svými dvěma dcerami, Natálií a Miou. Na obrazovky Primy se vrátí opět v pátek 16. května.


„Letos jsme se vypravili do Jordánska. Tak nějak jsme spojili příjemné s užitečným, protože děti chtěly k teplému moři a my s manželem zas něco zajímavého poznat, co jsme ještě neviděli. A musím říct, že vůbec nelitujeme, navštívili jsme totiž jeden z novodobých sedmi divů světa, skalní město Petra. Bylo vytesáno do skal v prvním století před našim letopočtem, a když do něj vstoupíte nekonečnou skalní soutěskou, doslova vám to vyrazí dech. Schopnosti a kulturnost národa, který vlastně vyšel z pouště, je naprosto ohromující. Navíc si celý prostor můžete prohlédnout ze hřbetu velblouda, čehož jsme pochopitelně využili,“ líčí Klára Doležalová.


Bez rodiny by se prý za exotikou nikdy nevypravila. „Jsem tu s rodinou, tak jako na všech dovolených. Nezvládla bych představu, že se někde poflakuji po plážích a mé děti zatím dýchají pražský smog. Uznávám, že starší dcerku jsme kdysi před lety táhli až zbytečně daleko, ale vždy to bylo po poradě s pediatrem, který se smál a vysvětloval, že děti zvládají cesty a časové rozdíly lépe, než my dospělí. Jen se musí dodržovat určitá pravidla. Tady v Jordánsku je teď navíc velmi příjemné podnebí a jen hodina časový posun.“


Moderátorku Zpráv FTV Prima těší, že ty největší krásy má doslova jako na dlani. Pobývá pod Aqabou, v nejjižnějším cípu Jordánska, kde je i jejich jediný přístav na Rudém moři. „Okem tu dohlédnete izraelský Eilat, egyptský přístav je přímo naproti nám a patnáct minut jízdy pod námi jsou hranice se Saúdskou Arábií. Naprosto bizarní pozice. Děti si užívají koupání v Rudém moři, které místy trochu připomíná Jadran. Ale upřímně, Jadran je jen jeden,“ doplnila Klára Doležalová, jež striktně dodržuje i tamní kulturu a s ní související zvyky.


„Respektuji jejich tradice a náboženství, a tak při návštěvách některých míst dbám na to, abych měla zakrytá ramena a ne moc krátkou sukni či šortky,“ říká Klára, která se do Česka vrátí koncem týdne a diváci Zpráv FTV Prima ji uvidí po boku Karla Voříška opět v pátek 16. května v 18.55 hodin na Primě.

Foto: Archiv Kláry Doležalové