Jirešová musí do Tibetu bez manžela! Dyk měl vážný úraz!

Herečka Ivana Jirešová má pro strach uděláno. Na dlouho připravovanou měsíční expedici do Tibetu musí s dcerou sama, bez manžela. Známý hudebník a skladatel Viktor Dyk měl totiž vážný pád a odnesl to roztříštěnou klíční kostí. Herečka tak do Himalájí vyrazí na dámskou jízdu se Sofinkou, zatímco Dyk se bude léčit doma.


Původně vyrazili za příjemně stráveným sportovně – rodinným odpolednem a spolu s dalšími více než patnácti sty bikery se bok po boku postavila Ivana Jirešová spolu s Viktorem Dykem na start největšího pražského cyklistického závodu Genesis Bike Prague. Po absolvování prvních deseti kilometrů pro ně ale závod skončil. „Viktor vjel do štěrku, trochu zpomalil a bohužel se srazil s dalším cyklistou. Odnesl to roztříštěnou klíční kostí a naraženými ledvinami,“ uvedla Ivana Jirešová.


„Já jsem původně chtěla pokračovat dál, před závodem jsem se pořádně vyhecovala a musím říct, že ta atmosféra mě opravdu hodně strhla. Tak si to budu muset vynahradit na dalším ročníku, který už snad dojedeme oba v pořádku,“ dodala.
Společně s manželem a dcerou Sofinkou měla za čtrnáct dní Ivana vyrazit na měsíční pobyt do Malého Tibetu, kde se v rámci charitativního projektu Brontosauři v Himalájích měli věnovat práci v místní škole. Kvůli úrazu manžela vyrazí herečka do drsných himalájských podmínek s dcerou sama.


Závod Genesis Bike Prague se pyšní bezvadným servisem v průběhu celých závodů. Pro všechny bikery bylo na trase připraveno občerstvení a servis v případě karambolu v podobě servisních techniků i záchranářů, jenž nakonec musel využít kromě Viktora Dyka i další dva závodníci.

Foto: Genesis Bike Prague