Hvězda Ordinace v růžové zahradě předvádí na pódiu lehce erotické scény

Československý muzikál Kubo aneb Pocta Jozefu Kronerovi, který měl před pár dny premiéru v pražském Divadle Hybernia, diváky naprosto uchvátil. Tématem, zpracováním, ale především pojetím, skvělými herci, tanečníky i hudbou. A také nadsázkou.

DSC00431-1

Příběh o slaboduchém mladíkovi Kubovi, kterého chtějí oženit pro peníze a majetek, plný hudby, tanečníků, herců, krojů a ve svém tématu i nadčasový. Jde o projekt s folklórními prvky, který na Slovensku během necelého roku od premiéry vidělo už přes 60 000 diváků. Do České republiky se Kubo vrátí na podzim, kdy jej uvidí diváci v českých a moravských městech.

Z reakcí publika v Praze máme velkou radost. Povedlo se to nad naše očekávání a jsme rádi, že jsme zde mohli předvést něco typicky slovenského, co má humor, nadsázku a tak trochu i jisté poslání,“ uvedla za producenty Gabriela Urbanová.

DSC00471

Českému publiku se líbily výkony dvaadvaceti účinkujících včetně manželů Dudášových, kteří bývali členy slavného folklórního souboru Lúčnice, který jako jediný »amatérský« taneční soubor projel celý svět a všude s úspěchem. V Kubovi zazářila trojice mužských představitelů – jak Kuba, herce, zpěváka a vítěze slovenského Talentu Petera Brajerčíka, herce i spolurežiséra Jána Jackuliaka, kterého u nás lidé znají ze seriálů Výpravěj nebo Ordinace v růžové zahradě, kde hraje hokejistu Andreje Martynčáka. A pak také jediného Čecha ve slovenském představení, herce a zpěváka Roberta Urbana.

Velmi mile nás překvapilo publikum na pražské premiéře a jeho reakce. Bylo skvělé a do Čech se na podzim velmi těšíme. Kubo je dnes už slovenská klasika se slavnou hláškou z původní dramatizace s Jozefem Kronerem: ,Anča, já mám nožík,ʻ“ připomněl Ján Jackuliak, který se na jevišti projevuje i jako »alfa samec« včetně vtipných erotických narážek a scének, které představení ještě více oživuje a diváci v sálech se velmi upřímně smějí.

DSC00385

Muzikál Kubo se do Česka vrátí na podzim. Představí se například v Českých Budějovicích, Jihlavě, Brně, Ostravě, Třinci, Karviné či Havířově.

Foto: Muzikál Kubo / Jaroslav Hauer