Hana Zagorová: Zpívám o lásce, zradě a naději

Devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová nyní vydala po sedmi letech novinkové album, které nazvala Vyznání. Položili jsme jí několik otázek, které poodhalily více z přípravy tohoto očekávaného CD.


Co bylo impulsem pro vznik nového alba?
Dopisy fanoušků a také pocit, že mám nashromážděný dostatek kvalitní věci, kterým rozumím. Chuť jít do studia a začít nové album připravovat odstartovaly tentokrát také tři francouzské písně, jenž mě okouzlily natolik, že jsem si je sama i otextovala.

Bylo těžké vybírat z nabízených písní?
Já se potřebuji s písničkou, kterou zpívám ztotožnit – takže výběr bývá opravdu obtížný. Musím říct, že některé z nabízených písní můžou být i moc krásné a já jejich potenciál cítím, ale přesto je musím odmítnout s tím, že budou »slušet« jinému zpěvákovi víc než mně.

Jak vzniká nové album?
Jednoduše řečeno, musí pro něj nazrát čas! Pokud má být výběr písní kvalitní, tak se nedají věci moc uspěchat. Na druhou stranu nejsem ta, kdo střádá písně do šuplíku. Například na poslední výběr 3CD Zlatá kolekce – Zítra se zvedne vítr jsem přidala hned dvě nové nahrávky, které mne v té době zaujaly a nechtěla jsem tím pádem jejich nahrání odkládat. Také je velmi důležité, aby se jednotlivé skladby k sobě hodily. Výlety do jiných žánrů jsou sice fajn, ale nesmí jich být moc, aby celé album neposunuly jiným směrem, než zamýšlím.

Poprvé spolupracujete s významným básníkem Ľubomírem Feldekem. Jak ke spolupráci došlo?
Před časem mne uchvátil jeho text k písničce Ten zloděj čas, který nazpívala na své poslední album Hana Hegerová a loni na album Melancholie také Štefan Margita. Tento text je tak krásný a silný, že na něj nelze po poslechu ještě dlouho zapomenout. Požádala jsem producenty mého vznikajícího alba, zda by se pokusili pana Feldeka oslovit. Podařilo se a já mám s jeho textem hereckou písničku o legendárním Pierotovi.

Proč jste pojmenovala album Vyznání?
Protože jde o VYZNÁNÍ z pocitů, které jsou jeho sjednocujícím prvkem. Jde o písničky o pocitech, které nás provázejí každodenním životem. Právě proto jsou o lásce, zradě a naději.

Foto: Supraphon / Ondřej Pýcha