František Straka: Nesnáším, když někdo smrdí!

Fotbalový trenér František Straka budí emoce. A je vždy dokonale oblečený a dobře naladěný, což dokázal i ve Show Jana Krause. Jan Kraus vzpomenul všechny současné Strakovy funkce a aktivity, ale nezapomněl se vrátit i k jeho neskutečným zážitkům v minulých letech. „Vy jste byl považován za zlatého Sparťana – a pak jste šel trénovat Slávii a v zemi hrozila občanská válka!“ řekl Kraus. „Ona skoro byla…“ připustil slavný trenér a moderátor se zamyslel nad dalším vývojem vzpomínané doby a uzavřel to ironicky obdivným: „Naštvat oba ty tábory, jak Spartu, tak Slávii, tak to by mě nenapadlo!“


Jan Kraus divákům připomněl šestnáct let, které s fotbalem František Straka strávil v Německu, nicméně dál spolu rozebírali český fotbal, jeho fanoušky a situaci. Například to, že dřív byly fanoušků plné stadiony… „Dřív taky nebyla jiná zábava,“ rýpnul si moderátor. Podle hosta dnes prý bohužel hodně talentů hned uteče do zahraničí. „A vy byste zůstal raději v Příbrami? Jako že si ti mladí mají říct – ne ne, já zůstanu tady, udřu se k smrti, zadarmo – a nebo na dluh!“ zlehčil opět Jan Kraus probírané téma.


Pak se snažil přijít na kloub tomu, jak je možné, že měl host jako fotbalista tolik pozic, že byl například i obránce. Stejně tak si rýpnul do toho, že je Straka také slovenským trenérem. Ten uvedl několik aspektů, které jednoznačně mluví v jeho prospěch, za čtyřicet dnů jeho působení už má se slovenským týmem skvělé výsledky. Od fotbalu Jan Kraus přešel k tomu, že se František Straka dobře obléká a vůbec na sebe velmi dbá. „Já nesnáším, když někdo smrdí. Když je někdo zpocený při sportu, tak to je normální, ale když přijdete do společnosti…“ nedopověděl Straka, ale zatvářil se tak, že všem bylo jasné, co má na mysli. „Já ale mluvil o oblečení, ne o smradu!“ upřesňoval Kraus. „Ale to spolu souvisí!“ vrátil mu poznámku Straka. „Tak třeba někdo může být zmuchlaný, ale voňavý,“ nedal se Jan Kraus. „Tak to je málokdy!“ udělal rezolutní tečku za touto diskuzí Straka.


Jan Kraus tedy raději změnil téma a nabídl Strakovi jeho oblíbený nápoj – panáka olivového oleje. František Straka s gustem nabídnutou sklenku vypil, a jako by se mu vlila nová krev do žil. Jan Kraus si do oleje jen namočil houstičku, namáčeli si ji pak do něho společně a hovor najednou dostal nepřehlédnutelně příjemný, žoviální tón. Rozpravu dvou gurmánů u olivového oleje zakončil moderátor velmi trefně: „Víte, co se říká? Že jídlo je sex starých!“ a společným smíchem jejich popovídání skončilo.

Foto: TV Prima