Fotograf Robert Vano je blázen do zmrzliny! Dělá ji doma každý den!

Ve VIP Prostřeno! se tento týden představí zpěvačka Eva Pilarová, herečka Jana Šulcová, zpěvák Pavel Vítek a fotograf Robert Vano? Všechny hvězdy kromě Roberta pozvou hosty i diváky k sobě domů. Již dnes večer bude na Prima family vařit světoznámý fotograf Robert Vano.


Poslední hostitel sice vyhrožoval, že svoji večeři odbude hamburgerem, ale nakonec si jeho návštěva pošmákne. „Jsem většinou nudný člověk, protože mě kromě focení nic jiného nebaví,“ myslí si o sobě pracovitý fotograf portrétů, módy a mužských aktů Robert Vano. „V Čechách mě nejvíc potěší, když mi klient zaplatí za práci,“ říká s trochou hořkosti respektovaný umělec, který má za sebou čtyřicetiletou kariéru.


Robert rád vaří, rád sleduje Prostřeno! a nakupovat chodí vždy se seznamem – prý je to rychlejší. Co se na něm ocitne? „Všichni ode mě čekají maďarskou kuchyni, ale nejlepší pro mě jsou jídla, co jsem se naučil v Americe, protože tam všichni pospíchaj.“ Nakonec bude spíš italské: domácí ciabatta s domácím pestem, květáková polévka, pečený losos s koprovou omáčkou a višňový závin s domácí zmrzlinou. Robert si všechno upeče sám. „Vím, že je výbornej pekař,“ říká Eva i Pavel. „V tom mám školu svý mámy,“ přiznává fotograf. „Těsto vyhnětu v robotu, i když babička říkala, že to dělaj jenom herečky, ale sorry…“


„Proč mě nikdo nemá rád? Pomoc!“ hořekuje Eva Pilarová nad menu. Zkoprněla nad slovem kopr a rázem se přestala k Robertovi těšit. Nechce ji ale hostitel jenom vynervovat? Vždyť přece od začátku všichni vědí, že když Eva vidí kopr, tak by vraždila! Na jeho višňový dezert se přesto moc těší. Dokonce míní, že „závin může pokazit kdokoliv kromě Roberta, ten to má vychytaný…“


Krémová květáková polévka s pepřem a česnekem je vzpomínkou na období fotografových nesčetných amerických diet, ale prý je dobrá, i když se po ní stejně nehubne. „Někdy mě pálí i uši, vtipkuje rodák z jižního Slovenska, který odjakživa více koření. A má jednu velkou slabost. „Zmrzlinu si dělám každý den, když jsem byl malý, chtěl jsem být zmrzlinář.“ Místo šmejdění v cizím bytě mohou hosté obdivovat Robertovy umělecké publikace.
„Lze vůbec překonat koně a medvědy?“ klade si řečnickou otázku hostitel. „To bych musel mít žirafu,“ moudře zůstane u toho, co umí nejlépe. Kouzlení se starým polaroidem se fotografce Evě, která se u zábavy k pobavení všech projevila jako pravá blondýna, moc líbilo. „Je to můj koníček, a komu se navíc podaří, aby fotil světového fotografa?“ Čí fotka bude nejlepší? A hlavně – čí večeře? Kdo získá nejvíce bodů a odjede k moři? To se dozvíte již dnes večer na Prima family.

Foto: TV Prima