Kouzla filmových maskérů

Dvanáct maskérů usilujících o profesionální kariéru nám předvede, že filmové masky a make-up nejsou žádná hračka. V zábavné vyřazovací soutěži může zvítězit jenom jeden.


Kouzla filmových maskérů nám otevřou svět talentovaných umělců, jejichž představivost a dovednosti dokáží člověka úplně transformovat a vytvořit z něj živoucí umělecké dílo. Vyřazovací soutěž proti sobě postaví hned dvanáct aspirujících maskérů, kteří touží po chvilce slávy a utkají se o šanci prorazit v profesionálním filmovém líčení. Budou muset zapojit širokou škálu zvláštních dovedností, aby dokázali vyrobit 3-D návrhy, speciální efekty, umělé končetiny, odlitky a formy a používat animatroniku. Aby to soutěžící neměli jednoduché, čeká je spousta překážek. Nejdříve musejí splnit první úkol, který prověří jejich schopnosti. Například navrhnout tetování, začlenit do make-upu předmět, který najdou v místnosti, nebo vyrobit umělou krev za pomoci surovin ze samoobsluhy. Vítěz pak má výhodu v dalším kole, kdy organizátoři soutěžící rozřadí do dvojic a dají jim za úkol vytvořit komplikovaný celotělový make-up.


Páry se musejí naučit spolupracovat, často se ale dostávají do konfliktů, kdy se nemohou shodnout na společném postupu. V jednotlivých epizodách mají třeba stvořit křížence mezi člověkem a zvířetem, pomalovat tělo nahé modelky, navrhnout mimozemšťana, který by mohl přežít na planetě mimo sluneční soustavu, stvořit vlastního hororového padoucha, vyměnit pohlaví snoubenců, roztancovat zombii, zamaskovat modela tak, že ho ani jeho nejbližší nepoznají, a transformovat pohádkovou postavu do úplně jiného žánru. Po třech dnech tvrdé práce předvedou výsledek porotě. V každé epizodě nás tak čeká slavnostní odhalení hotových masek a dramatické okamžiky, kdy jednoho ze soutěžících pošle porota na slovo vzatých expertů domů.


V porotě sedí trojnásobný majitel Oscara Va Neill (Piráti z Karibiku, Střihoruký Edward), hollywoodští veteráni Glenn Hetrick (Hrdinové, Buffy, přemožitelka upírů, Akta X, Babylon 5, Hunger Games) a Patrick Tatopoulos (Underworld, Den nezávislosti, Resident Evil: Zánik) a vybraná hostující celebrita. Herečka McKenzie Westmoreová celý pořad moderuje a přináší zkušenosti z bohaté historie svého rodu Westmoreových, který je málem synonymem pro filmový make-up. Vše vyvrcholí velkým finále, kdy už zbývají jen čtyři soutěžící, a vítěz vyhraje vybavení v hodnotě 25 000 dolarů, auto Toyota Camry hybrid a hotovost 100 000 dolarů.

 

McKenzie Westmoreová
Dcera slavného uměleckého maskéra Michaela Westmorea začala kariéru už ve třech letech, kdy si zahrála dceru Roberta De Nira ve filmu Zuřící býk. Studovala operní zpěv, jezdí na koni, je odbornicí na zdravou výživu a má licenci jako osobní trenérka. Objevila se ve vedlejších rolích v seriálech Přátelé, Star Trek: Nová generace a Voyager, All My Children a ve třetí sérii Dextera. Celých deset let hrála v seriálu Passions, kde poznala svého budoucího manžela, zpěváka Keitha Volponea z kapely Whiskey Falls. Mají spolu syna Maddoxe. Když se McKenzie zrovna neobjevuje před kamerou, působí v zákulisí. Píše scénáře a produkuje hned několik nových zajímavých projektů. Rodina Westmoreových získala v roce 2008 hvězdu na Chodníku slávy za přínos filmovému a televiznímu líčení, společně se podíleli na více než 2 000 filmech a seriálech.

Kouzla filmových maskérů
Název: Face Off
USA 2011, NBC
Žánr: zábavná reality soutěž
Série: 1-2
Premiéra
Počet epizod: 18
Délka epizody: 44 minut
Účinkují: McKenzie Westmoreová, Va Neill, Glenn Hetrick, Patrick Tatopoulos

Foto: TV Prima