Eva Burešová zpívá: Trošku to znělo, jako když zpívá Šmoula

Duo Burešová – Noid opět nezahálelo a vyslalo do světa nový videoklip. Hvězda seriálu Slunečná si tak připisuje na své pěvecké konto písničku Úsměv Mony Lisy, ke kterému natočil klip Václav Noid Bárta za pouhou hodinu a půl a přes noc ho přivedl k životu.

Písnička vznikla na popud Noidovy partnerky Elišky Grabcové, která si přečetla, že lidem se nelíbí úsměvy Evy Burešové. Zamrzelo ji to, že lidé na sebe mohou být tak zlí, a na hudbu právě Václava Noida Bárty napsala text. Eva Burešová pak jen přišla, natočila, nazpívala – a vyšel z toho tříminutový nepřetržitý záběr. „Bylo to nejrychlejší natáčení, jaké jsem asi zažil. Ráno jsme za hodinu a půl natočili klip, pak jsme museli ve studiu natočit asi osm písniček pro jeden projekt a večer jsem měl představení Sestra v akci. V noci jsem stříhal, nabarvil, editoval klip, protože jsem chtěl, aby byla právě v pondělí večer premiéra,“ prozrazuje zákulisí natáčení Václav Noid Bárta, který se postavil za kameru, vymyslel námět klipu – zkrátka servis od A do Z.

„Natáčeli jsme brzy ráno, vyšlo nám počasí a bylo krásné světlo. Energie z toho místa sálala tak moc, že jsem na zimu, která panovala, úplně zapomněla,“ prozrazuje své první pocity po natáčení Eva Burešová a do toho, jak bude klip vypadat, nezasahovala. Ostatně jako vždy, když s Noidem spolupracují.

„Koncept jsem měl přibližně vymyšlený, dokonce jsem ho tréninkově natočil asi čtyři dny předtím se svou dcerou Terezkou a Eliškou, které mi dělaly figurantky. Natrénoval jsem si vše, protože klip je unikátní tím, že je celý natočený na jeden záběr. Muselo se to opravdu vyzkoušet, není tam žádný střih,“ popisuje svou práci muzikant. „Ano, Vašek mi poslal video, jak to bude vypadat, kde mě hrála malá Terezka, a když jsem to dokoukala, rozbrečela jsem se. Bylo to tak dojemné, že snad umluvím Vaška, aby to vydal jako bonusový materiál,“ přemýšlí zpěvačka, která to, že se klip ponese v duchu jediného záběru, přijala statečně. „Bála jsem se, je to dost nebezpečné, protože to nechcete pokazit, abyste to třeba kvůli jednomu špatnému slovu vraceli celé zpátky.“ Obavy však byly zbytečné, nic takového se naštěstí nestalo.

„Vše nakonec vyšlo, jak jsem chtěl, i když ten jeden záběr byl opravdu náročný. A jak to tak bývá, přestal mi fungovat kouřostroj, spadla mi kamera, spadlo i světlo, rozbil se reproduktor s playbackem… Měli jsem málo času. Nakonec ale výsledek stál za to a jsem moc spokojený,“ přiznává Noid, který písničku na klip také speciálně upravil. „Písnička se natáčela ve dvojnásobné rychlosti, protože finální klip je zpomalený. Musela jsem to tak zpívat rychleji, a to bylo těžké. Trošku to znělo, jako když zpívá Šmoula,“ usmívá se Eva a prozrazuje, že z natáčení měla nervy i adrenalin. „Možná mě ale zahřál. Nakonec to dopadlo dobře – a ani jednou se to kvůli mně nemuselo zastavovat.“

Tahle dvojka spolu pracuje už poněkolikáté, a tak přesně ví, co od sebe čekat. „Věděl jsem, že klip v této podobě bude fungovat. Eva je krásná holka a hezky se na ni kouká. Divák si ji může užít. Ona to zahraje, ustojí a celé ty tři minuty se na ni vydržíte dívat s obrovským zájmem. Mám velkou radost, že se to podařilo,“ raduje se Václav Noid, který dozajista s Evou Burešovou pracovně neskončil.

 

Na klip se můžete podívat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=9OaozdCOTpQ

 

Foto: TV Prima