Český slavík beze změn – Gott, Bílá a Kabát!

Státní opera Praha během posledního listopadového víkendu hostila udílení cen Český Slavík Mattoni 2011. Moderátorem slavnostního večera byl stejně jako v loňském roce Libor Bouček. Mnohé z výsledků Českého Slavíka Mattoni dopadly dle očekávání, preference českého národa se nemění a z vítězství se tak radovali Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát.


Na dalších pozicích už to ale tak jasné nebylo. Pravděpodobně největší překvapení se udála v kategorii zpěvák – bronzovým slavíkem se stal Michal David a z druhého místa byl oprávněně nadšený mladý talentovaný písničkář Tomáš Klus. K nejoblíbenějším zpěvačkám v české republice pak podle výsledků ankety patří také Lucie Vondráčková a Ewa Farna. V kategorii skupina se z vítězných míst radovaly krom Kabátů také kapely Nightwork a Chinaski.
Skokanem roku se stala mladičká Monika Bagárová, objevem roku pak Gabriela Gunčíková známá ze soutěže Česko Slovensko hledá SuperStar. Nejlepší český videolklip roku 2011 natočila ve spolupráci s tanečníkem Yemim A. D. třinecká kapela Charlie Straight.
Během večera diváky svým vystoupením pobavili například loňský Skokan roku Xindl X, který si střihl duet s Karlem Gottem, Lucie Bílá, Ewa Farna nebo kapela Charlie Straight. Skupina Nightwork si připravila prvorepublikový song Jen pro ten dnešní den, kterému uzpůsobili své kostýmy i výběr hosta – slavný filmový hit si s nimi zazpíval Ondřej Havelka.

Perličky
Karel Gott získal svého 37. Zlatého Slavíka, v děkovné řeči zavzpomínal na 1. ročník ankety, v němž skončil na 49. místě se třemi hlasy. Letos poprvé si také vyzkoušel i roli moderátora – celý přímý přenos totiž zahajoval.
Letos došlo na pódiu Státní opery Praha k zajímavému propojení sportovního světa s hudebním – mnohé slavíky totiž předávali právě sportovci. Přivítána potleskem vestoje byla tenistka Petra Kvitová předávající Zlatého slavíka v kategorii zpěvačka. Bouřlivé ovace publika si vysloužil i žokej Josef Váňa, který předával Zlatého slavíka v kategorii zpěvák. A došlo i na setkání hned dvou objevů roku – Objev roku basketbalové ligy NBL Mattoni Michal Šotnar totiž předal cenu Objev roku Českého slavíka Mattoni Gabriele Gunčíkové.
Ewa Farna získala bronzového slavíka a byla velmi dojatá. Prozradila, že v současné době se musí soustředit především na maturitu, a také to, že její největší zálibou je teď nejspíš řízení auta. I proto si na afterparty velmi pochutnávala na nealkoholických Mattoni koktejlech.
Na slavnostní ceremoniál se přišly podívat i známé krásky Iveta Lutovská, Kateřina Průšová nebo Jana Doleželová. Ta se na afterparty dobře bavila s plavkyní Yvettou Hlaváčovou.

 

Český slavík Mattoni 2011
Zpěvák
1. Karel Gott
2. Tomáš Klus
3. Michal David

Zpěvačka
1. Lucie Bílá
2. Lucie Vondráčková
3. Ewa Farna

Skupina
1. Kabát
2. Nightwork
3. Chinaski

Objev roku
Gabriela Gunčíková

Skokan roku
Monika Bagárová

Absolutní Slavík
Lucie Bílá

[flagallery gid=5 name=“Český slavík Mattoni 2011″ w=590 h=800]

 

Foto: Český slavík Mattoni