Anna K: Už tříleté holčičky od mých kamarádek, když mě vidí, říkají »teta Ká«

Na malou chvíli se jmenuje současný popíkový šlágr zpěvačky Anny K, která přijala pozvání do televizní Show Jana Krause a hned zkraje se dojatě přizná, že je naměkko z toho, že se život vrací do starých kolejí a že je divadlo naplněno diváky.

„Těším se strašně moc na to, že budu mít koncerty a bude jich tolik, že ani nevím, jestli je fyzicky vydržím, protože jsem rok nezpívala,“ pochvaluje si zpěvačka, jejíž umělecké jméno vychází z koncových písmen jejího občanského křestního jména Luciana a prvního písmene příjmení Krecarová. A na tomto pseudonymu, který si vybrala ještě předtím, než natočila svou první desku, prý nechce nic měnit. „Mám tak strašně dlouhé jméno, které mi lidé komolili už od dob, kdy jsem hrála v divadle Semafor, od osmi let,“ vzpomíná. „A »Ká« je dobrý, už tříleté holčičky od mých kamarádek, když mě vidí, říkají »teta Ká«.“

Zpěvačka se nebrání ani prezentaci na dnes už pro lidi ze showbyznysu nezbytných sociálních sítích. „Nebráním se tomu a pomalu se to učím. Naučila jsem se přidávat fotky na Instagram, s videem mám trochu problém a hashtagy neumím. Navíc mám dost málo sledovatelů, nemám asi úplně instagramovou cílovku,“ říká Anna K a v debatě o moderních technologiích se trochu zlobí nad tím, že se jí občas na koncertech stává, že ji lidé točí, a místo aby sledovali ji, celou dobu koukají jen do telefonu. Vadí jí také to, že nekvalitní amatérské nahrávky z koncertů mají často na internetových video kanálech více zhlédnutí než oficiální, profesionálně vytvořené a do dokonalosti vycizelované klipy. A právě pokud jde o kvalitu, má se Anna K čím pochlubit, neboť produkce a zvuku jejího posledního singlu se ujal držitel pěti Grammy Chris Lord-Alge, známý spoluprací s Green Day nebo Madonnou. Kytarovými party pak přispěl sólový kytarista Bon Jovi Phil X. „Můj vydavatel se s Chrisem nějak zná a on mi řekl, že se mu písnička líbí a že ji pošleme k Chrisovi Lord-Algeovi do L. A. S ním jsme pak volali přes videohovor a on na to, že se mu líbí můj hlas, ať to pošleme. Tak jsme mu poslali moji demonahrávku, kterou jsem si sama doma nahrála ve tři ráno jako pracovní verzi na úplně blbej mikrofon.“ Pracovní verze se producentovi nakonec natolik zalíbila, že ji použil raději než nahrávku ze studia.

 

Foto: TV Prima