Karel Heřmánek ml. o manželce: Jiskra přeskočila ve druháku, kdy jsem dělal Othella a Nikol Desdemonu

Na červenou pohovku v televizní Show Jana Krause usedl herec a nový principál Divadla Bez zábradlí, Karel Heřmánek mladší, jehož moderátor vzápětí po usednutí zaskočí otázkou, zda je výhodou či nevýhodou, mít stejné jméno jako jeho otec. „Nikdy jsem nad tím takto nepřemýšlel,“ přiznává syn slavného otce a prozrazuje, že předávání jména Karel se u nich v rodině děje již několikátou generaci.

„Také můj dědeček a tuším, že už i jeho tatínek byl Karel. A nejenom to, také tam vždy byl i Josef a František. Tak jako se jmenují moji bratři.“ Nyní už se prý pomalu začíná přemýšlet o tom, zda bude i on pokračovat v rodinné tradici, až bude mít vlastní děti. Kromě studia na pražské DAMU má za sebou Karel také studium herectví v New Yorku, na svém kontě má už i pár filmových a seriálových rolí a nyní se tedy se svým mladším bratrem Josefem ujal i vedení divadla. „Teprve se budu muset naučit skloubit to všechno dohromady,“ svěřuje se.

„Rodiče se tomu věnovali dlouho, přes třicet let, a právě proto nám přišlo škoda, aby to přestalo. Táta dával dost jasně najevo, že už by to nejraději pověsil na hřebík, a na nás bylo se s tím nějak popasovat a pokračovat v rodinné tradici.“ I když je zrovna současná doba pro divadla těžká, mají už své plány, do nichž jsou zahrnuty zájezdy a také to, že Karel Heřmánek st. se chce částečně ujmout režie.

Ze svého soukromého života prozradí to, že je již pět let ženatý se svojí spolužačkou z ročníku, herečkou Nikol Kouklovou. „Jiskra přeskočila ve druháku, kdy jsem dělal Othella a Nikol Desdemonu,“ líčí Karel, což vyvolá zajímavou úvahu o tom, jak herecké povolání dokáže prorůst do osobního života.

 

Foto: TV Prima