Anna Julie a Felix Slováčkovi: Jsme si vzájemně oddaní

Dnešní díl Show Jana Krause zahájí rozhovor hned se dvěma hosty najednou, sourozenci Annou Julií a Felixem Slováčkovými, dětmi herečky a zpěvačky Dády Patrasové a muzikanta Felixe Slováčka. Mladší ze sourozenců, zpěvačka a herečka Anna Julie, má za sebou úspěšný souboj s rakovinou prsu a nyní se již zase naplno věnuje své práci. „Zpívám a příležitostně hraju,“ upřesňuje.

Její bratr Felix je hudebníkem a dirigentem, věnuje se stejně jako jeho otec Felix Slováček starší hře na klarinet a na saxofon. „Můj syn už také začal hrát na klarinet,“ poznamenává Felix k rodovému zatížení. „Ale chtěl to on sám, což mě dost udivilo, neboť u mě to bylo takříkajíc povinné.“ Anna Julie pyšně doplňuje, že její starší bratr nejenže se věnuje hře hned na několik nástrojů, zpěvu a dirigování, ale je v tom všem navíc vynikající. Oba sourozenci k sobě mají očividně velice blízko, a to lidsky i umělecky, ačkoli je dělí věkový rozdíl dvanácti let. „My jsme si vzájemně oddaní,“ říká Anička a její bratr souhlasně pokyvuje. „Když jde do tuhého, budou nakonec brácha a ségra vždycky spolu,“ je přesvědčená.

Společně vystupovali už v několika muzikálech, společně také koncertují, Felixův hudební záběr jde totiž napříč několika žánry. „Teď jsem naposledy dirigoval Vyšehrad od Smetany, protože bylo 1100 let výročí mučednické smrti svaté Ludmily,“ uvádí jako příklad a dodává, že ho baví ta pestrost. Ani Anna však nelenila a se svou kapelou letos vydala nové album s názvem Aura, navíc přes léto hodně koncertovala.

Jak už to, tak u Jana Krause bývá, poodhalí nám svými zvídavými otázkami i něco ze soukromí hostů, a tak se dozvíme, že Felix je otcem dvou synů. Jednomu je pět a druhému deset let. Každého chlapce má s jinou ženou a v péči o své syny se svými bývalými partnerkami dělí podle toho, jak se dohodnou. „Co nejvíc se snažím, aby byli kluci spolu,“ vysvětluje s tím, že ačkoli má každý jinou maminku, mají vzájemně moc hezký vztah. Oba synové jsou navíc hudebně nadaní, což Felix považuje za požehnání. Na závěr se ponoříme do hlubokých úvah o tom, proč asi Felixovi nevyšel ani jeden z jeho dosavadních partnerských vztahů.

V dalším dílu Show Jana Krause se představí sourozenci Anna Julie a Felix Slováčkovi, Anife Vyskočilová a expert na kryptoměny Jakub Vejmola. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 6. října ve 21.35 hodin na Primě.

 

Foto: TV Prima