Jakub Vejmola alias Kicom: Peníze už neexistují. Peníze na účtu jsou jen čísla, nejsou ničím kryty

Na závěr zítřejšího dílu Show Jana Krause se poučíme o fenoménu krytoměny s expertem Jakubem Vejmolou alias Kicomem. Své názory, tipy a vysvětlení podává Kicom pravidelně na vlastním YouTube kanálu věnovaném kryptoměně (Bitcoinovej kanál) a svým zkušeným a fundovaným pohledem tak ovlivňuje i pokročilé investory.

„Bitcoin vychází ze zlata,“ vysvětluje v návaznosti na poznámku předchozího hosta Anife Vyskočilové, že jediná jistota je zlatá cihla doma. Není sice reálný, existuje jen v digitální podobě, ale princip je prý velice podobný. „Ostatně peníze už také neexistují. Peníze na účtu jsou jen čísla, nejsou ničím kryty. Hotovost neexistuje. Hotovosti je v oběhu třeba jen osm procent.“ Jeho výhodu oproti zlatu ovšem spatřuje v tom, že ho neovládá žádný politik, stát nebo vláda a nelze ho znehodnotit. „Těžba skončí až v roce 2140, takže to je ještě daleko,“ dodává odborník s tím, že množství vytěženého bitcoinu postupně klesá.

Jaká je v současné době hodnota jednoho bitcoinu? A jak se Jakub k těmto na hodnotě stoupajícím číslům v databázi vůbec dostal a kdy v ně začal věřit? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

V dalším dílu Show Jana Krause se představí sourozenci Anna Julie a Felix Slováčkovi, Anife Vyskočilová a expert na kryptoměny Jakub Vejmola. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 6. října ve 21.35 hodin na Primě.

 

Foto: TV Prima