»Uondaně« se v televizní Show Jana Krause cítila bulharská bývalá žena herce Ivana Vyskočila tureckého původu Anife Vyskočilová, žijící od roku 1996 v České republice. Zajímavá je její slovní zásoba v češtině. „Mám ráda staré české spisovatele, například Nezvala, protože on byl takový strašný sprosťák,“ vysvětluje s tím, že češtinu miluje, a proto ji pořád piluje.

„Například v češtině máme ‚miluju tě‘ a pak ‚mám tě ráda‘, ale na Balkáně to nemáme, protože když máš někoho rád, nemusíš ho milovat, ale u nás všechno milujeme, i když ho nemilujeme…“ exaltovaně popisuje Anife a dodává, že se cítí uondaně, protože má hodně práce a vůbec na sebe nemá čas. „Už deset let provozuju kavárnu,“ říká a vzápětí doplňuje, jak se to celé seběhlo. „Napsala jsem knihu o cestování, o jídle, o kultuře a z peněz za ni jsem mohla jít do Pařížské a koupit si kabelčičku, ale to jsem neudělala, řekla jsem si, že budu mít svůj bar nebo kavárnu, a pak jsem našla prostory, které se mi líbily.“ Podnikavou ženu nic nezastavilo, covid ani výpověď nájemní smlouvy, a tak se nyní těší ze zcela nově otevřené kavárny, kde prý vlastnoručně a s láskou peče denně štrůdl a oblíbené jsou i jejich speciální dortíky pojmenované podle různých nálad. „Například mám dort Poskvrněná láska – ten jde na dračku,“ prozrazuje v nepřetržitém toku řeči.
Jakmile ale dojde na otázku soukromí, výmluvná Anife důrazně upozorní, že o tom nechce mluvit. „To je takové soukromé. Už šest let zapírám před novináři svého partnera. Proč mám vlastně mluvit o svém soukromí? Koho to zajímá? Je to Němec, každý to ví, a já jsem spokojená.“ I když nechce otevírat své privátní věci, stejně se nakonec dozvíme, že svého partnera naučila česky, že se stala babičkou a že už dávno není takovou divokou Anife, jak jsme ji znali. „Hodnoty už mám jinde a je mi i úplně jedno, co o mě kde píšou,“ svěřuje. „Jsem taková klidnější.“

Kromě toho, že se plně věnuje rozjezdu své nové kavárny, stíhá stále hrát i divadlo a spolupracuje se svým bývalým manželem Ivanem Vyskočilem. „My jsme se rozváděli úplně v klidu. To vůbec nebylo tak, jak se psalo. Rozvod trval sedm minut a večer jsme se sešli doma a Ivánek může potvrdit, co bylo… přeci když se dva lidi nenávidí, tak tohle nedělají…“ Přestože prý ve svém životě neměla zdaleka tolik mužů, kolik jí veřejné mínění připisuje, na to, jak se k muži chovat, aby si ho žena udržela a aby se jí vždy jako pejsek vrátil zpět »do pelíšku« má zaručený recept.
V dalším dílu Show Jana Krause se představí sourozenci Anna Julie a Felix Slováčkovi, Anife Vyskočilová a expert na kryptoměny Jakub Vejmola. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 6. října ve 21.35 hodin na Primě.
Foto: TV Prima







