Podívejte se na nový klip skupiny Wohnout s Jiřím Suchým

Kapela Wohnout vydala v srpnu nové album, které řádně pokřtila na pražském koncertě na Štvanici. Nyní vyhlásila termíny podzimní štace k této desce a přidává nový videoklip, který natočila v divadle Semafor a kde si zahrál Jiří Suchý, který shodou okolností v den dokončení videoklipu oslavil své devadesáté narozeniny.

„Postesk jsem napsal pro pana Jiřího Suchého už dříve, v době naší společné výstavy grafik. Písnička je lehce šansonová, vyprávěcí, a tak nějak psaná k divadlu, tím tedy hodně vzdálená od naší Wohnoutí tvorby. Přesto si nějakou náhodou na desce našla místo,“ uvádí vznik písně Honza Homola.

Netradiční styl a píseň vyžadovala maskérské práce, aby Honza zestárl v klipu o alespoň třicet let. Režie, kamery i scénáře se ujal opět Michal Skořepa, pro kterého to bylo již šesté natáčení videoklipu s Wohnoutama. „Za tu dobu, co spolupracujeme, se mi zdá, že Honza dost zestárnul… I pan Suchý proti němu vypadá jak mladík… Tak jsem mu vymyslel klip s hezkými děvčaty, aby trochu pookřál,“ vtipkuje Skořepa.

Klip se natáčel v divadle Semafor. „Za obrovskou čest považujeme to, že nám v něm pan Suchý zahrál osobně, a dokonce nám půjčil svou domovskou scénu. Musím říci, že i ve svém úctyhodném věku na place sršel energií a humorem,“ dodává Honza.

Wohnouti si po letní sezóně dávají od hraní momentálně měsíc pauzu. Po ní zahájí v listopadu první část turné k ještě čerstvému albu HUH!.

 

Na klip se můžete podívat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=WNCPzM7Im6s

 

Koncerty:

  1. 11. – Čelákovice – KD
  2. 11. – Jičín – Masarykovo divadlo
  3. 11. – Uherské Hradiště – klub Mir
  4. 11. – Brno – SONO
  5. 11. – Litvínov – Attic music klub
  6. 11. – Pardubice – ABC klub
  7. 11. – Havlíčkův Brod – KD Ostrov
  8. 11. – Sušice – Sokolovna
  9. 12. – Tábor – Milenium
  10. 12. – Karlovy Vary – Lidový dům Stará Role

 

Foto: Archiv skupiny Wohnout