Ptáček a Eterna se spojili! Bude mít Česko konečně stálého jezdce v F1?

Jedna z největších nadějí českého moto sportu udělala další krok ve své zatím velmi úspěšné kariéře. Teprve čtrnáctiletý Petr Ptáček zpečetil partnerství s renomovanou značkou Eterna. Je to další krok k vysněné formuli 1?

Petr_Ptáček1

Petr začal závodit, když mu bylo sedm let a od té doby se v evropském kartings seriálu prakticky neustále zlepšuje. Vyhrával závody jako na běžícím páse, vítězil i v celých šampionátech. V roce 2017 jako tovární jezdec týmu nenašel přemožitele v kategorii KZ2 – tedy v top gearbox kartové třídě v mezinárodních závodech. Nyní sbírá body v mistrovství světa i Evropy stejně, jako v mezinárodních mistrovství Itálie a Německa.

Petr_Ptáček6

Není tedy divu, že si ho vyhlédla tak významná společnost, jakou je právě švýcarská firma Eterna a přivítala Petra do své rodiny. Český talent byl vybrán, aby jako jedna z tváří značky nosil luxusní hodinky Kontiki, stylový kousek, který s ním, jak všichni věří, projde těžkou cestu až do formule 1. Eterna i Petr jsou hrdí, že mohou sdílet budoucí společné úspěchy. „Pro mě jako pro mladého závodníka to znamená, že vstupuji do unikátního partnerství, které je založené na preciznosti a velkých výkonech. Jsem za to moc rád a udělám vše pro to, abych nezklamal.“ Petr_Ptáček8 Petr_Ptáček7
Petr_Ptáček5 Petr_Ptáček3 Petr_Ptáček2Foto: DKM Wackersdorf