Podívejte se na toho fešáka! Míří do hudebního nebe a zahrál si s Metallicou!

Projekt skladatele a hudebníka, který vystupuje pod uměleckým jménem SunAlchemy míří do Londýna. Muzikant, který o svých kvalitách dal vědět před lety, když se svou tehdejší kapelou Public Relations vyhrál celoevropskou soutěž Zahrajte si s Metallicou a vystupoval po boku takových kapel jako jsou Megadeath, Slayer, Fear Factory a v neposlední řadě Metallica, dostal další příležitost udělat udělat díru do světa. Producenti legendárního nahrávacího studia Abbey Road, kde nahrávali svá nejlepší alba legendy světové hudby jako například The Beatles, Pink Floyd, U2, Oasis nebo Lady Gaga totiž dali SunAlchemy jako prvnímu českému skladateli zelenou a na začátku listopadu míří do Londýna nahrávat své debutové album Free Spirit 2012: The Earth Without Art is Ehh!


Cesta do Abbey Road nebyla pro SunAlchemy snadnou záležitostí. Stojí za ním tvrdá dřina, velké sebezapření a hlavně neuvěřitelný hudební vývoj. V listopadu roku 2011 se seznámil se svým současným manažerem Janem Němcem, který jeho kariéře dal naprosto jiný směr a hlavně výšku. „V listopadu roku 2011 jsem se potkal s člověkem, který v mém snažení viděl smysl, jako producent se mě ujal, pomohl mi zprofesionalizovat projekt SunAlchemy. Díky jemu vzniklo první oficiální album Free Spirit 2012: The Art Without Art Is EHH! Za jeho laskavé podpory vznikla i Live! show. Jak už říká sám název, vydali jsme se na boj s podprůměrností, průměrností a vším špatným na tomhle světě. Je to válka. Ne každou bitvu vyhráváme, ale válka není u konce. Nenechte si vzít své sny,“ říká na rovinu SunAlchemy, o kterého bude v Londýně postaráno. Dostal ho na starost totiž jeden z nejlepších hudebních producentů světa.


„Byl jsem úplně v šoku, když jsem se dozvěděl, s kým budu mít tu čest spolupracovat. Sam Okell je zvukový mistr, který je podepsán pod takovými díly jako je poslední deska Nightwish, filmová hudba k Pánu prstenů, Harry Potter a také například desky Paula McCartneyho,“ vysvětluje své nadšení rodák z Česka, který má šanci prorazit nejen pár desítek kilometrů za hranicemi, ale po celém světě.

Foto: SunAlchemy