Cesty domů bojovaly s vodním živlem

Na běžecký závod v Českých Budějovicích asi herci ze seriálu Cesty domů nikdy nezapomenou. Na pětikilometrové trati se totiž museli potýkat se silným deštěm, takže běh se změnil tak trochu ve vodní bojovku.

Přesto, že počasí běhání vůbec nepřálo a prakticky nepřetržitě pršelo, v závěru závodu dokonce lilo, předposledního běhu ze seriálu charitativních běhů Run Tour České pojišťovny 2012 se zúčastnilo na 500 dospělých běžců a 130 dětí.

Mezi nimi nemohli chybět ani herci z Cest domů. Dobrovolně zmoknout až na kůži a riskovat minimálně pořádnou rýmu vyrazili Viktor Limr, Patricie Soukupová, Adam Mišík a Dana Batulková. Na start se postavila i Česká Miss 2011 Jitka Nováčková a závodníky přišel podpořit i českobudějovický rodák a finalista první řady soutěže Česko Slovensko má talent kouzelník Radek Bakalář.

Viktora Limra už aktivní běžci, kteří se účastní každého závodu, přijali za svého. Když v minulém závodě v Hradci Králové chyběl, hned se na něj vyptávali. „České Budějovice byl můj čtvrtý závod a v tom dešti se opravdu běželo špatně. Dneska jsem na sebe nebyl moc přísnej, dokonce jsem poprvé chvíli šel, takže čas vůbec neřeším. A Patricie mě předběhla, měla lepší čas než já, čímž mi sebrala zbytek motivace,“ smál se Viktor.

„Viktora jsem viděla běžet daleko před sebou a pak jsem ho dohnala. Mně se sice taky neběželo dobře, vadil mi hlavně studený vítr a ten poslední kilometr byl opravdu úplně nejdelší, ale kupodivu jsem ani jednou nezastavila, proto jsem byla dneska rychlejší, než minule. Myslím, že si s Viktorem dáme v posledním závodě za týden na Ladronce odvetu,“ říkala herečka. Adam Mišík si s časem hlavu nelámal, závod prý pojal tak trochu jako poznávací vycházku po Českých Budějovicích, kde ještě nikdy nebyl, takže chvílemi běžel a chvílemi šel.

Jako poznávací procházku pojala běh i Dana Batulková, která se závodu účastnila poprvé. Prozíravě se na běh vybavila podobně jako čeští sportovci na olympiádu v Londýně – na start se postavila v holinkách. „Když jsem viděla to šílené počasí, měla jsem chuť se po sto padesáti metrech, které jsem odběhla, vrátit. Ale nedalo mi to a zbytek závodu jsem prostě šla s deštníkem v ruce. Užila jsem si krásnou přírodu a poznala hezký park a protože jsme šly závod dvě, po cestě jsem si hezky popovídala. Jen jsem průběžně uskakovala z cesty závodníkům, kteří běželi desetikilometrovou trať, ti co běželi pět kilometrů, už byli dávno v cíli. Já jsem nakonec doběhla posledních pár metrů s celkovým časem 58 minut právě s těmi nejvytrvalejšími běžci, tak jsem si užila i náležitých ovací a potlesku. Ale protože jsem strávila na trati skoro hodinu, bohužel jsem stihla promoknout úplně nejvíc ze všech. Ale navzdory tomu lijáku to byla moc hezká procházka a já jsem si ji pěkně užila,“ smála se Dana Batulková.

Seriál charitativních běhů Run Tour České pojišťovny 2012 začal 19. května v Plzni a pokračoval závody v Brně, Liberci, Olomouci, Hradci Králové a Českých Budějovicích. Završí jej 14. října běh v Praze na Ladronce, po němž herci ze seriálu Cesty domů předají šek s »vyběhanou« částkou, která se získala z tohoto projektu Dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v Motole.