Nová hvězdička má jméno Birdy

Birdy (vlastním jménem Jasmine van den Bogaerde ) je šestnáctiletá zpěvačka a hudební senzace Anglie loňského roku. Poprvé na sebe upozornila vítězstvím v hudební soutěži Open Mic UK v roce 2008 ve věku pouhých dvanáct let. Birdy pochází z umělecké rodiny, její matka je pianistka a strýc Dirk Bogarde byl známý britský herec. Sama Birdy hraje na piáno, zpívá, ale momentálně i studuje uměleckou školu zaměřenou na současné vizuální umění.


Jako první singl ji již v roce 2011 vyšla skladba Skinny Love z repertoáru Bon Ivera a dostala se nejenom vysoko do prodejní singlové hitparády, ale i do žebříčku nejhranějších písní v britských rádiích. Následoval podobný úspěch v Holandsku a Belgii.


Loňský rok 2012 přinesl ale zásadní obrat v celosvětovém úspěchu. Ve Francii album vyšlo v dubnu 2012 – stejně jako u nás – a od té doby neopustilo TOP 20, singl Skinny Love byl v tamních rádiích na 1. místě a prodeje alba dosáhly 150 000 kusů.


Ve stejné době zabodovala v Austrálii skladba People Help The People a po vystoupení Birdy v místním X-Factoru album dobylo nejvyšší příčku australské hitparády.
Zatím nám nejblíže zabodovala Birdy v sousedním Německu o Vánocích. Její aktuální singl People Help The People stejně jako album bylo na 1. místě iTunes hitparády a singl zároveň nezadržitelně směřuje rádiovým žebříčkem vzhůru.

Zde se můžete podívat na krátké přesně rok staré představení Birdy:

Zde se můžete podívat na videoklip k aktuálnímu singlu People Help The People:

Foto: Supraphon