Luboš Andršt – Timeline 1971–2017

Tato kompilace je připomínkou jeho výtečné muziky, zaznamenané v průběhu více než padesáti let. Luboš Andršt se za tu dobu různou měrou podílel na téměř sedmdesátce alb, bylo tedy dost složité z toho vybrat reprezentativní vzorek.

Přednost dostala bluesrockovější a električtější část jeho odkazu, s vyrovnaným podílem instrumentálek a spoluprací s výbornými zpěvačkami a zpěváky. V chronologii muziky beze slov nemůže chybět Lubošův podíl na ohlasu tehdy ještě dost rockového Jazz Q Martina Kratochvíla, ale především již Andrštova fusion Energitu v hned několika fázích vývoje. Najdete tu také další Andrštovy kytarové parády, včetně ukázek z jeho sólo alba Capricornus.

Mezi pěveckými parťáky je zcela neopominutelný Michal Prokop, s jehož Framus Five pořídil Andršt první nahrávky a s nímž se pravidelně setkával až do své smutně předčasné smrti v roce 2021. Velký kus muziky se odehrál pod hlavičkou Blues Bandu s Peterem Lipou, vzácnou příležitostí byla pomoc s návratem Marty Kubišové, inspirací pak u nás dočasně usazení američtí vokalisté a radostí návrat k »energitovským« kořenům s Honzou Holečkem. Celkem 26 skladeb, snad málo na kompletní profil, ale určitě dost k tomu, abychom si uvědomili kvalitu a šíři Andrštova kytarového, skladatelského, aranžérského i kapelnického talentu.

Skvělý blues-rock-jazzový kytarista Luboš Andršt by letos oslavil 75. narozeniny.

 

Tracklist:

CD1:

Perceptua / Klobásové hody / Ráno (Part II.) / Paprsek ranního slunce / Stratus / Mobilis in mobili / Šlépěj / Vzpomínky / Cesta domů / Létej pomalu / Imprints / Time´s Arrow / Crazy Rock / Flying

CD2:

Noc je můj den / Blues o zvonení / Nobody Knows You When You´re Down and Out / Seriál / Banální příběh o domě / Já jen dýchám / I´ve Got My Mojo Working / Hotel u přístavu / Watch Yourself / Zítra to roztočíme / Loneliness / Blues o neistom návrate

 

2CD papírový digipack

 

Foto: Supraphon