Jaryn Janek & Ty lidi zahrají s Lenkou Dusilovou

V rámci série podzimních koncertů zavítá tato formace také do ostravského Multižánrového centra Cooltour. Na atraktivnosti koncertu přidává fakt, že toto uskupení zažije ostravské publikum poprvé.


Ústřední postavou koncertu je Jaryn Janek, přední český basista, který za svou bohatou kariéru tvořil a vystupoval například Kamilem Střihavkou, Davidem Kollerem, kapelou Duende, Gizd Q nebo Michalem Pavlíčkem mnoha dalšími.
Podílel se také na vzniku nového alba kapely Ty lidi, kterou ostravskému publiku netřeba představovat. Na albu hostují známé osobnosti české hudební scény, mezi něž patří i Lenka Dusilová a právě s ní odehraje svůj ostravský koncert. Nové album rozčeřilo hladinu v českých hudebních vodách natolik, že si je mnoho hudebníků zve jako hosty svých vlastních projektů. „Snažíme se být vždy aktuální a pestří, moc nás proto těší, že Jaryn Janek & Ty lidi přijali naše pozvání. Těšíme se na skvělý hudební zážitek,“ říká Romana Adámková za produkci Cooltour.
Jako předkapela se představí ostravská skupina Skeleton Swarm Trio střídající polohy jazzu, rocku, salsy, jejich repertoáru se ale objevují i prvky world music. Pro svou barvitost lze skupinu přirovnat k dnes již neexistujícím -123minutám. Kapela se letos chystá vydat své debutové album.
Koncert se uskuteční v pátek 27. září 2013 v Multižántrovém centru Cooltour od 19 hodin.

Více infa na webu: www.cooltourova.cz.

Foto: www.cooltourova.cz