Imodium představuje píseň Proud z nové desky a dokumentární film Bory

Skupina Imodium nabídla zatím poslední desku Valerie před třemi lety. Na letošní rok ale ohlásila vydání svého pátého řadového alba, které nazvala Element. Aktuálně představuje první ochutnávku, písničku Proud. Jako host se ve skladbě objevuje zpěvák Michal Skořepa (Stroy, Jesus Christ Superstar).

Obal_singlu_mail
„Proces skládání je pro mě vždycky vyčerpávající a náročný. O to euforičtější pro mě pak je, když můžeme konečně nabídnout něco nového. Zkoušíme zase trochu jiný zvuk a já přístup k tvorbě. Z nadcházejícího alba cítím velké vzrušení,“ říká zpěvák a kytarista Thom.
Imodium natáčí v domovském Broumově, v samém srdci tamního Benediktinského kláštera, kde nedávno vzniklo nové nahrávací studio. Naživo pak představí nové album na podzimním turné.
„Když jsme se ocitli uprostřed monumentálního kláštera, ve kterém k našemu údivu vzniklo i krásné nahrávací studio, nebylo o čem přemýšlet. Celá ta stavba je tak silná a energická, výhled do klášterních zahrad zase naprosto uklidňující. Úplně nás to pohltilo!“ tvrdí baskytarista Ronoon.

Imodium_2017_foto_Michal_Havlíček_mail
A jaká nová deska bude? „Trochu jiná než ta předchozí. Rozhodně ale můžu říct, že zůstáváme věrní kytarám a energii,“ dodává kytarista Daniel.
V únoru kapela zveřejnila dokument Bory. Popisuje její loňskou návštěvu plzeňské věznice, kde odehrála koncert pro tamní trestance. Film vytvořil dvorní fotograf kapely Michal Havlíček a podívat se na něj můžete zde:

„Mnozí už vědí, že často hrajeme na všemožných místech – mohli bychom donekonečna vyprávět. Koncert v borské věznici ovšem patří k těm naprosto výjimečným, k těm, na který do smrti nezapomenete. Odehrává se tam tolik příběhů. Navíc setkání s tamním vězeňským kaplanem Blažejem bylo velice inspirující. Všechno je v tom filmu,“ konstatuje Thom.
Imodium je momentálně na téměř vyprodaném Správní chlapi Tour se spřátelenou kapelou Rybičky 48.
Výčet všech nadcházejících koncertů turné najdete zde: www.imodiumband.cz

Podívejte se na lyric video k písní Proud zde:

Foto: Supraphon / Michal Havlíček