Poznáte populární zpěváky na čtvrt století staré fotografii?

Všichni tři se vydali na pěveckou kariéru na konci osmdesátých let. Přestože se znají už málem třicet roků, společnou písničku ještě nenatočili. Poznali jsme Magdu Malou a sourozence Libora a Leoše Petrů?

Libor Petru-vlevo, Magda Mala a Leos Petru-vpravo
Zpěvák, herec, imitátor, skladatel a muzikant Libor Petrů nyní natočil s Magdou Malou duet Zvonek zvoní, který zařadil na své nové album nazvané Někoho mít. CD je totiž plné vánočních duetů a navíc podporuje dobrou věc. „Deska vznikla na podporu 1. kočičího útulku na Vysočině, jelikož mám kočky velmi rád, proto je foto našeho Luciáše i na titulu,“ přiznal Libor Petrů.

Libor Petru Magda Malá IMG_6010
„Když jsme jeli k Patriku Foxovi do studia natáčet náš duet, jeli jsme autem Magdy a jela s námi ještě její kamarádka a Magdina sedmiletá dcera Terezka. Jednak jsme se při řízení vystřídali úplně všichni, protože Terezka ze začátku chtěla být vedle mamky Magdy, té se ale vzadu zase dělá špatně, a kámoška Magdy zase nerada jezdí po Praze, takže pak jsem řídil i já. Prostě tři řidiči, jakoby se jelo někam do Španělska nebo ještě dál a přitom my jeli do Litoměřic. A ještě jedna zajímavost – dcera Magdy, Terezka se s nikým cizím nebaví – je takový introvert, ale se mnou se prochechtala celou zpáteční cestu, takže přišla i na křest CD,“ prozradil Libor Petrů, který si na cédéčku Někoho mít zazpívat duety s Petrou Janů, Evou Pilarovou, Marcelou Holanovou, Evou Hurychovou, nebo s herečkou Michaelou Kuklovou.

Leos Petru Atka Jabnouskova 8590233008185
To jeho mladší bratr Leoš se v devadesátých letech prosadil nejen jako sólový zpěvák, ale i v duu s Michaelou Linkovou, se kterou zpívali populární italské hity ještě předtím než vznikla formace DaMiChi v čele s Michalem Davidem, která se na italské šlágry specializovala. Poté zazářil ve formaci NewTrio, kterou tvořil spolu s Nicol Lenertovou a Robertem N. Nyní se věnuje sólové kariéře a loni natočil duet Vstávej… s legendární »včelkou Májou«, tedy s herečkou a zpěvačkou Aťkou Janouškovou, která u nás Máji propůjčila svůj hlas.

Foto: Archiv Libora Petrů, Supraphon