Diamantový Werich, zlatý Hurvínek i Čepelkovo Nedělňátko na Světě knihy

Audioknihy jsou jedním ze tří hlavních témat letošního ročníku knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha, který probíhá od 11. do 14. května 2017 na holešovickém Výstavišti. V rámci programu proběhne 12. května slavnostní vyhlášení cen O2 Audiokniha roku 2016 a rovněž velmi bohatý doprovodný program.

image004Tematický audioknižní přehled obsahuje bezmála čtyři desítky pořadů doprovodného programu. Většina z nich se bude odehrávat ve speciálním Sále audioknih v levém křídle Průmyslového paláce. Za takto rozsáhlou audioknižní akcí stojí spolupráce pořadatelů Světa knihy s Asociací vydavatelů audioknih (AVA). Návštěvníci budou mít možnost navštívit audioknižní křty, autogramiády, prezentace, přednášky a besedy.
Vydavatelství Supraphon, které patří k lídrům žánru mluveného slova, nachystalo do audiosálu Světa knihy v levém křídle Průmyslového paláce tři doprovodné akce, které se vždy budou konat od 15 hodin.

cover_Werich_Forbiny_CD

čtvrtek 11. května
Diamantový Jan Werich
Na předání Diamantové desky Supraphonu za nahrávky Jana Wericha přijali pozváni ti, kteří se o zveřejnění jeho díla zasloužili: Ondřej Suchý, František Cinger, Gabriel Gössel, Jiří Borovička a také sdružení Werichovci ad.

cover-audiokniha_Cepelka

pátek 12. května
Křest audioknihy Nedělňátko aneb S Cimrmanem v zádech
Za účasti autorů Miloně Čepelky a Aleše Palána bude představena audio podoba jejich úspěšné knihy, která není jen pohledem do zákulisí populárního Divadla Járy Cimrmana. Součástí akce bude i autogramiáda.

S+H To nejlepsi

sobota 13. května
Posloucháme se Spejblem a Hurvínkem
V průběhu uplynulých osmdesáti let vyprávěli Spejbl s Hurvínkem své veselé příběhy již z mnoha zvukových nosičů: šelakových, vinylových desek, audiokazet, videokazet, CD, DVD a v poslední době i přes streaming a downloading. V rámci setkání s protagonisty Divadla Spejbla a Hurvínka si připomeneme vznik některých úspěšných nahrávek a budeme svědky předání Zlaté desky Supraphonu.Supraphon_SvetKnihy2017

Foto: Supraphon