Chvála bláznivosti: Freaky boys ze 100°C vydávají nové album

Mariánskolázeňská trash-popová formace 100°C přichází se čtvrtou studiovou deskou. Album s názvem Freaky Boys si naděluje k šestnáctým narozeninám. Novinka vychází 7. března digitálně a o týden později, tedy 14. března ve fyzické podobě v distribuční síti vydavatelství Supraphon.


Skupina se vrací s materiálem po pěti letech od vydání své poslední dlouhohrající desky Brant Rock. Album Freaky boys obsahuje celkem devět žánrově různorodých kompozic. Dvě skladby publiku nejsou neznámé – Nobody Feels Good a Eye For An Eye už kapela představila veřejnosti prostřednictvím videoklipů, které režíroval baskytarista 100°C Ondřej Urbanec (videoklip Eye For An Eye je aktuálně k vidění na televizní stanici Óčko). Na albu je doplňují písně Dead Hero, No More, Nuclear Waste, Eagle Eye, I Killed Your Man, Rich Peace a eponymní skladba Freaky Boys.
„Prapočátek desky vznikl na našem legendárním soustředění v létě 2012, tehdy s námi ještě hrál náš kamarád, trumpeťák Martin Špalek. Opojeni Orlickými horami, obklopeni lesy a nekonečnou přírodou jsme tehdy složili hned dva základní motivy, ze kterých později vyrostly dvě zásadní skladby, Freaky Boys a Eagle Eye. Freaky Boys je pro mě osobně milé protnutí minulosti se současností,“ prozrazuje o vzniku alba bubeník 100°C Filip Johánek.
Na albu v několika skladbách hostuje zpěvačka Sabina Feldmanová, známá z dívčího vokálního kvarteta G*apeels, duo Kieslowski (Rich Peace) a Petr Míkovec (Dead Hero).


Produkce desky proběhla pod taktovkou frontmana kapely a kytaristy Jakuba Johánka, který si k sobě přizval Aleše Hyvnara (Al-Yaman, ex-Cartonnage). O design bookletu se postaral baskytarista Ondřej Urbanec: „Jde o surrealistické vyobrazení jedinců nacházejících se kdesi v prostoru mezi nebem a zemí, ve stavu, který je nirvanou i vnitřním soubojem současně. Vlastně jde o vyjádření určitého pocitu, který má čas od času každý znás. Vnitřního stavu lehké bláznivosti.“
Křest alba proběhne 26. března 2014 od 19:30 v pražském klubu Akropolis. Jako host zahrají I Like You Hysteric.
Koncert v pražské Akropoli je součástí jarní Freaky Boys Tour, v rámci které 100°C zavítají do Tábora (21. 3. – klub Bardo), Sušice (22. 3. – klub Kloub), Plzně (28. 3. – Divadlo pod lampou), Opavy (11. 4. – klub Art), Karlových Varů (12. 4. – klub Masařka), Kladna (25. 4. – klub Poldofka) a Ostravy (26.4. – Komix Night). Fanoušci 100°C se rovněž mohou těšit na vystoupení kapely na letních festivalech.

Tracklist
1. Freaky Boys
2. Eye For An Eye
3. Nobody Feels Good
4. Eagle Eye
5. I Killed Your Man
6. Dead Hero
7. Nuclear Waste
8. No More
9. Rich Peace

Videoklipy k albu Freaky boys

Nobody Feels Good

Eye For An Eye

Členové kapely
Jakub Johánek / Zpěv, kytara
Ondřej Urbanec / Baskytara
Karel Vaněk / DJ
Filip Johánek / Bicí
Michal Juřica / Klávesy, trombon

Alba
2004 / Evergreen / SonyBMG
2005 / Collage / SonyBMG
2008 / Brant Rock / Indies Scope
2011 / DVD live at open air festival / Reflex
2014 / Freaky Boys / Supraphonline.cz

Ocenění
Nominace na Objev roku ceny Anděl 2004
Objev roku 2004 Žebřík,
Objev roku 2004 Radio Expres (Zlaté ucho),
Nejlepší videoklip 2008 Ceny Óčka

Foto: Supraphon