Audioknižní detektivní novinky? Pokračování mysteriozního bestselleru i nový případ nonšalantního strážmistra

Detektivky a thrillery patří na Audiotece, největší audioknižní platformě v Česku, dlouhodobě k nejoblíbenějším žánrům. Zájem o ně potvrzuje i úspěch autorských audioseriálů Anima a Strážmistr Cuff. Příznivci obou těchto titulů se nyní dočkali nových dílů. Těšit se mohou na poutavou zápletku i na všechny přednosti superprodukčního zpracování, které vyniká hvězdným obsazením, špičkovým zvukem a audio kulisami se speciálními efekty.

Kinga Krzemińska – Anima 2: Návrat

První série mrazivého příběhu, v němž poručík Willer vyšetřuje náhlé a nevysvětlitelné zmizení všech obyvatel jedné severočeské vesnice a rozkrývá přitom pochybné přeshraniční obchody i dávné křivdy, získalo vysoké hodnocení posluchačů. Na webu Audioteky dosáhlo maximálního možného počtu pěti hvězd. Titul ocenila i porota prestižní soutěže Audiokniha roku 2021, kde Anima obsadila stříbrnou příčku v kategoriích Dramatizace roku a Absolutní vítěz.

Když si posedlost tyká se strachem a krutost s pomstou

Na otevřený konec první série navazuje pod souhrnným názvem Anima 2: Návrat dalších deset dílů. Pokračování příběhu uvádí posluchače do záhadou opředené situace. Tři dny poté, co sám záhadně zmizí, se totiž v městské nemocnici v bezvědomí objevuje poručík Willer. Policii se následně podaří vypátrat i všechny ostatní pohřešované. Jenže o zmizení nechce nikdo mluvit, plíživé zlo obchází krajinu a les nevydá svá tajemství bez boje. Klíčem k poznání je Willer a dědictví, před kterým není úniku.

Obsazení hlavních rolí poručíka Willera, jeho velitelky a Mladého zůstává stejné. Excelentní výkony tak znovu podávají Jiří Vyorálek, Vanda Hybnerová a Jan Nedbal. Druhá série je však příležitostí i pro několik nových významných postav. Patří k nim Willerova matka, kterou ztvárnila Johana Tesařová.

Z hlediska samotného zpracování je v druhé sérii neotřelým prvkem hluchota jedné z postav. Tvůrci v jejím případě se zvukem pracovali tak, že hlas nechávají promlouvat jakoby »zevnitř hlavy«. Atmosféru celého příběhu dokreslují efekty, které dráždí posluchače a stupňují napětí. Jde například o znepokojivé zvuky, které může vydávat jak lidská bytost, tak zvíře.

Všechny díly jsou dostupné jak v rámci Audioteka Klubu, kde mají posluchači za 199 korun měsíčně přístup k více než tisícovce titulů včetně novinek, tak i v a la carte katalogu Audioteky na www.audioteka.cz. Délka jednotlivých dílů se pohybuje kolem 30 minut.

Kinga Krzemińska, Krzysztof Komander – Strážmistr Cuff 3

Příjemnou kombinací napětí a zábavy přináší další příběhy nonšalantního vyšetřovatele strážmistra Cuffa a jeho výsledkůchtivého velitele. V první sérii řešil Cuff svůj další obzvláště složitý případ. Druhá mu přinesla šanci splnit si profesní metu v podobě dopadení sériového vraha. A v nejnovější třetí sérii se přiblíží svému největšímu přání – povýšení. Po jeho divokém setkání s velitelem, které mělo překvapivou pointou, a emocionálně neméně vypjaté korespondenci však nejsou Cuff ani velitel k nalezení. Penelopa, dcera velitele a bývalá žena Cuffa, je v šoku. Rozjíždí se pátrání. Podle všeho totiž došlo k únosu…

I v tomto případě zůstává zachované již osvědčené obsazení hlavních rolí. Strážmistr Cuffem je opět David Novotný, postavy velitele se znovu skvěle zhostil Jan Vondráček. Superprodukční zpracování přináší posluchačům propracované zvukové efekty, mistrovské herecké výkony a původní hudbu, která zdůrazňuje humor a nadsázku celého vyprávění, zároveň si důvtipně pohrává s žánrem krimi příběhů.

Kompletní příběh najdou posluchači v Audioteka Klubu i na www.audioteka.cz. Stopáž každého dílu je zhruba 25 minut. Všechny tři série o Strážmistru Cuffovi jsou propojeny. Vyprávění je strukturováno tak, že je lze poslouchat v libovolném pořadí.

 

Foto: Audioteka