Audiokniha Darda Ireny Douskové vyjde současně na CD i digitálně!

V pátek 9. listopadu 2012 vychází bestseller Ireny Douskové Darda jako audiokniha načtená Barborou Hrzánovou. Kromě 5CD si ji bude možné, hned v den vydání, koupit v digitální podobě na adrese SupraphonLine.cz a zároveň se dostane do nabídky dalších digitálních servisů, jako jsou například Audioteka.cz, MusicJet a iTunes.


Román Darda je závěrečnou knihou z volné trilogie spisovatelky Ireny Douskové. Skutečný prožitek mezních situací a schopnost jeho sdělení je neocenitelnou předností zajímavého, vtipného a silného románu. Nahrávka navazuje na čtyřdiskový komplet předchozích audioknih Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák, které rovněž načetla Barbora Hrzánová. „Moc se mi líbí herecká poloha a energie, kterou Bára do interpretace mých knih vložila a jsem jí vděčná, že Helenu Součkovou, hlavní hrdinku románů, provází od začátku až do konce,“ komentuje vydání audioknihy Irena Dousková a dodává „ Mám radost ze současného trendu, kdy knihy vychází i v audio podobě. Všechno, co nějakým způsobem podporuje čtení, knížky, literaturu, je dobré… audioknihy také ráda poslouchám, nejčastěji na chalupě. Takže je mám spojené s pocitem klidu, pohody a tichého venkovského podvečera,“ doplňuje svoje úvahy autorka.


Románový bestseller Darda se dočkal také originálního divadelního zpracování v režii známého herce a dramatika Arnošta Goldflama. Tato chytlavá novinka Divadla Na Jezerce má premiéru s magickým datem 12. 12. 2012. V hlavní roli uvidíme Báru Hrzánovou, spolu s ní v Dardě hrají Lenka Vlasáková, Miluše Šplechtová, Petr Vacek, Jan Hrušínský a další herci z Jezerky. Darda je již dvacátou šestou premiérou Divadelní společnosti Jana Hrušínského, která letos slaví své desáté narozeniny.

Podívejte se na videoukázku:

Foto: Supraphon