Arthur Conan Doyle – Pes baskervillský

Svérázný detektiv Sherlock Holmes a jeho přítel John Watson se snaží zjistit, proč je rod Baskervillů už po staletí stižen rodovou kletbou. Nebo je to všechno jinak?

        

Martin Finger jako Sherlock Holmes a Petr Lněnička jako doktor Watson ve slavném detektivním příběhu o děsivém psu, který pronásleduje rod Baskervillů. Kdo po záhadné smrti sira Charlese usiluje o život jeho mladého dědice? Je to opravdu démonický pes potulující se po vřesovištích? Nejznámější anglická detektivka s prvky gotického románu.   

Na baskervillské panství se chystá poslední potomek rodu, sir Henry. Podaří se ho ochránit a odhalit příčiny tajemných událostí, které provázely smrt jeho strýce, zatímco blata obchází přízrak krvelačného psa? Případ záhadné vraždy otevírají Martin Finger jako Sherlock Holmes a Petr Lněnička coby doktor Watson.

Nečekaná smrt sira Charlese, známého místního dobrodince, otřásla jinak klidným baskervillským panstvím o to více, že ji provázely zprávy o zjevení obrovského psa, krvelačné bestie, která prý pronásleduje rod Baskervillů již po mnoho generací. Jsou to jen povídačky, nebo ona hrůzostrašná historie může představovat skutečné nebezpečí, především pro posledního potomka slavného rodu sira Henryho, který se rozhodne usadit na zdejším zámku?

Doktor Mortimer, blízký rodinný přítel, nelení a do případu zapojí nejvěhlasnějšího z londýnských detektivů. A Sherlock Holmes záhy pochopí, že před sebou nemá žádnou banální kauzu, ale spletitý případ, plný tajemství a zločinných spádů, v němž je třeba našlapovat stejně obezřetně jako na vratkých kamenech uprostřed grimpenské bažiny…

Arthur Conan Doyle

Pes baskervillský

Martin Finger jako Sherlock Holmes a Petr Lněnička jako doktor Watson

Dále hrají Jan Meduna, Jan Vondráček, Hynek Chmelař, Marek Němec, Jitka Smutná, Tereza Dočkalová, Otmar Brancuzský, Helena Dvořáková a další

Hudba Ondřej Gášek, Pascal Gaigne

Dramatizace a režie Petr Vodička

Rozhlasová nahrávka z roku 2021

Část nahrávky se natáčela v pražském Prokopském údolí

Cena virtuálního alba od 249 Kč

Celkový čas 98:35

 

Více infa: www.radioteka.cz

 

Foto: Radioservis / Tomáš Vodňanský