Aleš Brichta vydá nové album Papírovej drak ještě před prázdninami

Aleš Brichta natočil se svým triem album Papírovej drak. Jeho vydání plánuje na začátek června. Po úspěšném albu Údolí sviní vydává legenda českého hardrocku a heavy metalu novinkové album pohybující se na hranici mezi rockem a popem. Na své si přijdou všichni Brichtovi fanoušci.


Vyznavače tvrdší polohy uspokojí songy Kriploid, Překážková dráha či Půjčovna vrahů. Tradičně hitové ambice mají lyričtější písně – tentokrát Papírovej drak, Ve stínu svíčky, Náhrdelník z mušlí a coververze Superhero (Ja neverju v chudesa). Brichtovi a spol. se obzvlášť výjimečně vydařily také dvě další coververze na albu zařazené – »contryovka« Shane a Astrolog Vladimíra Merty.
Album vzniklo v hudební produkci Brichtova souputníka Zdeňka Vlče a zvukového mistra Petra Kovandy. Všechny původní písně (vč. převzatého Superhero) otextoval sám zpěvák. Původní hudbu (až na skladbu Kriploid) složil Zdeněk Vlč.

Kdo je Aleš Brichta?
Ing. Aleš Brichta je český zpěvák, textař, skladatel a autor výtvarných návrhů. V roce 1982 založil s Jiřím Urbanem a Miroslavem Nedvědem legendární skupinu Arakain, kterou opustil po dvaceti letech v roce 2002. Už souběžně s působením v kapele vydal několik sólových nahrávek pod svým jménem. V roce 2005 založil kapelu ABBAND (Aleš Brichta Band), do které sdružil dřívější spolupracovníky Mirka Macha a Karla Adama. V roce 2011 se ABBAND přetransformoval do Aleš Brichta Projectu. Paralelně vystupuje se Zdeňkem Vlčem a Davidem Vaňkem v komornější sestavě pod názvem Aleš Brichta Trio.
Aleš Brichta se podílel na celkem 41 albech. Prodal přes milión zvukových nosičů. Mezi ty nejslavnější sólové patří alba Růže pro Algernon, Ráno ve dveřích armády spásy a Legendy. Vedle coverů Slečna závist a Dívka s perlami ve vlasech patří k jeho nejznámějším písním třeba Barák na vodstřel, Nechte vlajky vlát, Deratizér, Zemřít je nepovinný a Lásky jedný plavovlásky.

Více infa na : www.brichta.cz

Foto: Warner Music