Metalová legenda Mats Levén na Cibula Festu 2015

Největší česko-slovenský open air festival Cibula Fest, který se koná 23. – 25. července na letišti v Holíči, nabídne návštěvníkům jedinečnou příležitost užít si naplno live vystoupení švédské metalové hvězdy Matse Levéna. Zpěváka, který je považován za jeden z nejlepších hlasů v historii heavymetalové hudby, vystoupí se slovenskou metalovou kapelou Tristana. Organizátoři Cibula Festu 2015 zveřejnili i další zvučná jména v programu festivalu. Po avizovaných headlinerech, jako jsou Wanastowi Vjecy, Arakain s Lucií Bílou, Horkýže Slíže, Walda Gang, Zóna A a další, účast potvrdila populární slovenská skupina IMT Smile, raper Rytmus a italská metalová kapela Temperance.

Mats Levén © Savage Beauty - Tallee Savage
Padesátiletý Mats Levén se proslavil především v kapele Therion, která patří mezi zakladatele gothic metalu. Spolupracoval také s formacemi Krux, Candlemass, Treat, Narnia, Apocalyptica, Lion’s Share, dvorním kytaristou Ozzyho Osbournea Gusem G. či s uznávaným kytaristou Yngwie Malmsteenom. „Odehrajeme skoro všechny skladby z našeho aktuálního alba Virtual Crime a starší singl Friday 13th. Matse Levéna jsem poprvé viděl na pódiu ještě jako student a dodnes je mým vzorem. To, že budeme spolu sdílet jedno pódium, že můj idol se učí texty, které jsem napsal, to je zkrátka splněný sen!“ konstatoval zpěvák kapely Tristana Peter Wilsen.

mats
Atraktivní seznam hostů oblíbené a hojně navštěvované hudební open air akce na hranicích mezi Českou a Slovenskou republikou však stále není kompletní. „Program jsme se snažili poskládat tak, aby byl zajímavý pro všechny. Co nevidět oznámíme i posledního headlinera Cibula Festu,“ prozradil organizátor festivalu Vladimír Chrenka. Celkově na Cibula Festu 2015 vystoupí více jak 50 interpretů, prostor dostanou i hendikepovaní umělci: kapela The Tap Tap, rapující vozíčkář Bekim nebo nevidomí rappeři NH6. Možnost představit se budou mít i mladé nadějné kapely v rámci projektu Rocková maturita, do kterého je možné se přihlásit do 12. června. Na Cibula Festu vystoupí až šestnáct vybraných kapel, osm nejlepších pak postoupí do listopadového finále. V čele poroty stane slovenská kytarová legenda Juraj Kupec. Mimo hudební produkce se mohou návštěvníci festivalu, každoročně jich v Holíči bývá více jak 10 tisíc, těšit i na další doprovodné akce – westernové městečko, sportovní klání, soutěže o ceny a mnoho aktivit souvisejících s cibulí.

plaga-t CIBULA FEST 2015

Více na: www.cibulafest.eu

Stručně o Madsi Lovénovi:
Mats Levén se výrazněji prosadil v roce 1997, kdy ho do své kapely pozval kytarový mág Yngwie Malmsteen. Výsledkem spolupráce bylo studiové album Facing The Animal a koncertní DVD – Double Live ze Sao Paula z Brazílie. Přelomem v kariéře byl rok 2003, kdy začal vystupovat s kultovní gothic-metalovou kapelou Therion. Mats se časem vyprofiloval na hlavního zpěváka skupiny a vyvrcholení přišlo v roce 2007 v podobě alba Gothic Kabbalah s komerčně nejúspěšnější skladbou Therionu – The Son Of The Staves Of Time. V tom samém roce spolupracoval jako studiový host s populárním finským seskupením Apocalyptica. Jeho vokál zazněl na albu Worlds Collide, kde se mimo jiné objevili i takové hvězdy jako Till Lindemann (Rammstein), či Dave Lombardo (Slayer). Po té, co opustil kapelu Therion se stal v roce 2012 zpěvákem legendární kapely Candlemass, kde působí dodnes. K zajímavé spolupráci došlo v roce 2014. Dvorní kytarista Ozzyho Osbournea – Gus G. vydal své sólové album I Am The Fire. Nahrávání se zúčastnilo vícero prominentních hostů včetně Billyho Sheehana (Mr. Big) a většinu skladeb nazpíval právě Mats Levén. Na jaře roku 2014 se Gus G. a Mats Levén společně vydali na evropské akustické turné.

Trist-Leven-mens-i-

Foto: www.cibulafest.eu

0


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353