Martin Krajc provede osobně výstavou Call Me!

Art & Event Gallery Černá Labuť láká k návštěvě provokativních obrazů výrazného mladého umělce Martina Krajce až do 3. dubna. Výstavou s vyzývavým názvem Call Me! zájemce tuto sobotu 19. března od 16 hodin osobně provede na komentované prohlídce sám autor. V Krajcových velkoformátových obrazech se snoubí kresba s malbou. Svět reklamní a módní fotografie, pop artu i erotické komerce se potkává se zaujetím starými mistry. Nesou výrazný rukopis tvořený rozmáchlými gesty uhlem a štětcem, které umocňují skleněné bubliny. Martin Krajc se úspěšně prosazuje na domácí i mezinárodní scéně.

5.Pink Bubble Glass, 2015, akryl, uhel, lak, sklo, plátno, 180 x 200 cm-m
Ženy z jeho obrazů mají ale v sobě vždy i něco navíc, znepokojivý detail, vracející život konfekční kráse. Nebo skleněnou bublinu na obraze, podobnou žvýkačce, symbolizující křehkost zdánlivě neosobní dámy. „Bubliny odkazují k baroku, k symbolice dechu, barokní obraznost je pro mne velmi inspirující. A velký formát mi umožňuje při práci dostat se vlastně fyzicky dovnitř obrazu a tam se rozmáchnout – je to velmi intenzivní a obraz dostane specifickou dynamiku a rozměr,“ vysvětluje Krajc a dodává: „Malba je pro mne způsob, jak se postavit ke světu kolem, jak dát moje pocity najevo. Vlastně to jinak ani neumím.“ Ke zlomovým momentům autorovy umělecké cesty patří 1. místo v soutěži Seat Arte Emocion, které mu umožnilo studovat staré mistry přímo v Madridu.
„Výstava Martina Krajce je pro nás logickým pokračováním ve snaze představovat současné výtvarné umění, které přes modernost a reflexi doby nerezignovalo na srozumitelné vizuální sdělení a vysokou řemeslnou kvalitu,“ zve závěrem ředitel Černé labutě Ondřej Škarka. Výstava Call Me! Martina Krajce v Art & Event Gallery Černá Labuť je tradičně prodejní a je možné ji navštívit od 27. února 2016 do 3. dubna. Galerie se nachází v osmém patře budovy Na Poříčí 25 a kromě výstavního programu nabízí i stylové pohoštění a unikátní výhled na Prahu. Otevřeno je o víkendech od 14 do 19 hod. či po předchozí domluvě.

Více informací na: www.cernalabut.cz

Fuck Me, 2014, akryl, olej, uhel, lak, plátno, 210 x 280 cm_m

O autorovi:
Martin Krajc se narodil roku 1984 v Praze. Vystudoval obor scénografie na žižkovské Střední uměleckoprůmyslové škole, poté pokračoval na AVU v ateliéru malby Michaela Rittsteina, kde absolvoval v roce 2009. Byl součástí hiphopové komunity a sám se věnoval breakdance, jeho raná díla tuto subkulturu reflektují. Silnou inspirací mu ale byla a je také tvorba velkých mistrů baroka a romantismu, zejména Diega Velázqueze nebo Francisca De Goyi. Vítězství v soutěži Seat Arte Emocion mu přineslo několikaměsíční stáž na prestižní Facultad de Bellas Artes v Madridu, kde měl prostor ke studiu děl svých oblíbených předchůdců. Je spoluzakladatelem výtvarné skupiny Obr. Svými pracemi zaujal na řadě společných i samostatných výstav u nás i v zahraničí. Jeho rozměrné práce viděli návštěvníci řady pražských galerií, na mnoha místech v ČR a také v Madridu, Florencii, Londýně, Lipsku, Landshutu či Řezně.

Více informací na: www.martinkrajc.com

Art & Event Gallery v osmém patře domu Černá labuť nabízí své prostory zajímavým autorským a profilovým výstavám, prezentacím umělců i konceptuálním artovým projektům, ale také firemním eventům nebo soukromým akcím, diskusním setkáním, konferencím a seminářům. Ke všem těmto aktivitám je galerie vybavena kvalitním technickým zázemím a umí poskytnout i špičkový catering. Za projektem nové prodejní galerie v centru Prahy stojí Ondřej Škarka, mimo jiné pořadatel sochařského festivalu Sculpture Line, a paní Danuše Siering, majitelka domu Černá labuť. Ondřej Škarka říká: „Naším cílem bylo potvrdit génia loci, který se k adrese Na Poříčí 25 váže už od 20. let minulého století. Vždy se zde prolínal svět umění, gastronomie a obchodu. Originální řešení z dílny slavného ateliéru Evy Jiřičné AI Design to ještě více zdůrazňuje.“
Na adrese Na Poříčí 25 stával od konce 19. století na místě dnešní moderní stavby menší dvoupatrový domek, kde se nacházelo v přízemí řeznictví, restaurace i byty. Ve 20. a 30. letech dvacátého století se stal dům střediskem spolkového života, sídlo zde měla řada cechů, společenských spolků a korporací. Po roce 1945 zde pražská Židovská obec zřídila košer jídelnu a stavebními úpravami ve dvorním traktu vznikl divadelní sál, který sloužil kabaretu. V 50. letech zde mělo zázemí divadlo E. F. Buriana, které sídlilo naproti. Po listopadu 1989 se zchátralý dům v restituci vrátil původním majitelům a ti jej v 90. letech prodali současným vlastníkům. Starý dům byl následně zbourán a na jeho místě byla postavena v roce 1998 nová moderní budova. Název Černá labuť odkazuje k sousední budově – obchodnímu domu Bílá labuť. V 8. patře Černé labutě začal v roce 1999 fungovat umělecký prostor Galerie Černá labuť. V přízemí a v 1. patře nyní vzniklo jedinečné gastronomické centrum.

Foto: Art & Event Gallery Černá Labuť

1920x1080px_osudy_hvezd