Jaké songy se nejlépe hodí k jednotlivým předvánočním a vánočním aktivitám?

Česká služba pro online přehrávání hudby Youradio sestavila sadu playlistů s předvánoční a vánoční tématikou. Hodí se pro různé nálady a aktivity, jeden je například věnovaný k pečení cukroví, další k relaxu po nákupech, k popíjení oblíbeného svařáku nebo je ideální na silvestrovskou party.

Naladit se na správnou atmosféru či dostat se do určité nálady vám pomůže i vhodně vybraná hudba. A jaká muzika je ta pravá pro navození vánočního rozpoložení?

Vybrané playlisty s předvánoční a vánoční tématikou:

Na pečení cukroví

Pečení cukroví neodmyslitelně patří k českým tradicím. Při poslechu hudby z tohoto playlistu vám pečení půjde samo a rychle od ruky. Obsahuje mix nejznámějších vánočních hitů a nejhezčích českých koled.

Relax po nákupech

Nákup dárků a celkově předvánoční shon je pro řadu lidí velmi stresující, Vánoce ale mají být přece svátky klidu. Proto jsme do playlistu „Relax po nákupech“ zařadili pomalejší songy od klasiků jazzu a swingu Franka Sinatry či Louise Armstronga pro zrelaxování a uklidnění v kombinaci s největšími vánočními hity pro navození vánoční atmosféry,“ říká Ondřej Těšínský, hudební dramaturg Youradia.

Svařáková

Udělejte si Vánoce opravdu veselé. Dejte si svařené víno se skořicí a zahřejte se i tancem na vánočním mejdanu nebo u vás doma.

Silvestrovská party

S tímto playlistem bude DJ na silvestrovské party každý. Je nadupaný songy, které zaplní parket na každém večírku nebo pořádně rozjedou domácí silvestrovský mejdan. Čtyřhodinová jízda čítá na 70 hitovek, od Jamese Browna po Eda Sheerana.

Vánoční zvuky

Pusťte si na zvuky, jež máme pevně spjaté s českými Vánoci, jako cinkání rolniček, prskání prskavek, šplouchajícího kapra ve vaně nebo bouchání ohňostroje.

Vánoční koledy

Nejhezčí české vánoční koledy o svátcích zaručeně rozezpívají každého. Zanotujte si s Youradiem Pásli ovce Valaši, Narodil se Kristus pán, Nesem vám noviny nebo Slyšte, slyšte, pastuškové.

Vánoční hity

Výběr největších hitů všech dob jako Last Christmas, All I Want For Christmas Is You nebo třeba Let It Snow. Vánoční populární klasika, která nikdy neomrzí.

Všechny playlisty s vánoční tématikou najdete na: https://www.youradio.cz/moods/category/73

Songy je možné přehrát přes web Youradio nebo prostřednictvím mobilní aplikace dostupné pro iOS i Android.

Foto: www.youradio.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353