Gynekolog Patrice Awonseba Baba Musah: Až do šestnácti let jsem chtěl být knězem

Hostem televizní Show Jana Krause byl porodník a gynekolog Patrice Awonseba Baba Musah, který sice pochází z Ghany, ale už patnáct let žije a pracuje v Česku.

„Jsem vedoucí lékař gynekologické ambulance v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí,“ představuje se sympatický lékař a vysvětluje, že do České republiky přišel díky stipendiu a že měl původně studovat farmacii. „Na jazykové škole mi ale paní učitelka řekla, že nejsem nejhorší student a že bych mohl studovat i medicínu.“ Tu tedy také na Karlově univerzitě v Praze skutečně vystudoval a už složil i povinné atestace.

„Maminka nemohla uvěřit tomu, jaký jsem si vybral obor, protože jsem hodně stydlivý a nemohl jsem dřív s holkama ani mluvit,“ vzpomíná s úsměvem a dodává, že původně se chtěl navíc stát knězem. „Až do šestnácti let jsem chtěl být knězem, a proto jsem i chodil do katolické střední školy.“ Pan doktor Baba Musah získal nedávno za svoji skvělou práci ocenění Anděl mezi zdravotníky, které vzniklo jako poděkování pracovníkům ve zdravotnictví.

Foto: TV Prima

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353